Sharkoon Rush ER3 inceleme

Forumdaki vatandaşların önerisiyle aldığım bir ürün, beğendiğim ve beğenmediğim taraflar olsa da genel olarak beğendiğimi söyleyebilirim. Kulaklığı daha bugün kullanmaya başladım ancak kulaklığı çözdüğümü söyleyebilirim, hazırsanız incelemeye geçelim. Fazla uzun ve detaylı olmayacak. Kısa keseceğim.
  • Malzeme Kalitesi
Fiyatına göre gayet iyi olduğunu söyleyebilirim, malzemeyi elleyerek anlayamama gibi bir sorunum var ancak kaliteli ve sert bir plastikten yapılmış gibi duruyor. Düşme gibi durumlara dayanır diye düşünüyorum, ayrıca kulaklık mikrofon ve hoparlör olmak üzere çift jak girişi ile çalışıyor. Bu sayede telefonda ve tablette de kullanabiliyoruz kulaklığı ancak hem mikrofonu hem hoparlörü aynı anda kullanamıyoruz, onun için dönüştürücü lazım.
  • Rahatlık
Kulaklık biraz küçük ancak kulaklığı uzatmaya yarayan aparatı kullandığım zaman kafama tam oturuyor, kafanız ortalamanın üstündeyse sığmayalabilir veya rahat edemeyebilirsiniz. Kafa bölümünün üstünde bulunan silikon beni biraz rahatsız etti ancak zamanla yumuşayacağını bildiğim için fazla önemsemiyorum.
  • Mikrofon Kalitesi
Bu fiyata bu mikrofon kalitesi cidden üst düzey, cızırtı yok ve dış sesleri geçirmiyor. Esneklik seviyesi yeterli ancak keşke mikrofondan kısıp ses kalitesine önem verselerdi, nedenini şimdi anlayacaksınız.
  • Ses Kalitesi
Kulaklığın en büyük ve tek sorununun ses kalitesinin, ses seviyesinin bass seviyesinin ve 7.1 özelliğinin zayıf oluşu, ilk aldığım zaman üzülmüştüm ve hayal kırıklığına uğramıştım ancak alışırım gibime geliyor. Hatta burada konu açmıştım bununla ilgili ancak ne yazık ki cevap gelmedi.

Baktım konuya cevap gelmedi, ben de kulaklığı aldığım linkten yorumlara baktım ve birkaç kişinin de bu durumdan şikayetçi olduğunu gördüm. Yani bana özel bir durum yoktu ortada.

• Kutu ve Ürün Görselleri
IMG_20210127_131234.jpg

IMG_20210127_131415.jpg

IMG_20210127_131437.jpg

IMG_20210127_131503.jpg

Kulaklığın siyah ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneği var, ben siyah olanını aldım.

IMG_20210127_133653.jpg

IMG_20210127_133638.jpg

Kablo çok da kaliteli durmuyor, hafif örgülü ancak az da olsa birbirlerine dolanıyor.

IMG_20210127_133537.jpg

IMG_20210127_133624.jpg

Not: Görselde kasa fanı yanmıyor gibi gözüküyor ancak yanıyor, merak etmeyin yani :)
  • Sonuç
Ben ürünü söylendiği kadar iyi bulmadım, malzeme kalitesine önem veriyorsanız alabilirsiniz ancak ses kalitesine önem veriyorsanız önermem. Yurtdışı fiyatını tam bilmiyorum ancak 30 birimi geçmese gerek, yurtdışı fiyatı uygun ve hakediyor ancak Türkiye fiyatı (145 TL) tartışılır. Aynı fiyata Rampage falan alsanız ses kalitesi daha iyi olur muhtemelen ancak malzeme kalitesi daha kötü olur ve kısa ömürlü olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı