Sharkoon Rush Gaming Headset İncelemesi

Selamlar, bugün sizlere yaklaşık 3-4 hafta önce almış olduğum Sharkoon Rush Headset kulaklık incelemesini ve deneyimlerimi aktaracağım. :)
Öncelikle ürünümüzün özelliklerinden ve fiyatından bahsedelim. Ürünü 85TL'ye Sanalmarketim sitesinden aldım. Bu kulaklık hakkında pek bir bilgi bulamazsınız, zira Sharkoon ürünleri Türkiye'de çok az sayıda mevcut. Sharkoon, özellikle Almanya'da popüler bir firma. Ben de bu kulaklığı alarak gerçekten ne kadar doğru bir iş yaptığımın farkına vardım. Umarım herkese yardımcı olabilirim.
Bu fiyat denginde bu kulaklığa rakip yok diyebilirim. Snopy ve Trust gibi markaları es geçin, onlar zaten zamanla kalitesizliğini belli edecek :)

2a2bd7ee-7993-4eb2-b3ee-f2d4aef33af1.png._V308386160__SR970,300_.jpg

Özellikler:
  • Kablo üzerine konumlandırılmış ses kontrollü stereo kulaklık
  • Premium işçilik kalitesi
  • Mükemmel Konforlu Kullanım
  • 3.5 mm stereo bağlantı ile kolay kullanım (mikrofon ve kulaklık)
  • Sessize alma fonksiyonu ile oynar esnek mikrofon yapısı
  • Gaming, multimedya ve dil uygulamaları (Örneğin VoIP, TeamSpeak) uygunluk
Kulaklık:
  • Hoparlör = Ø 40 mm
  • Hassasiyet = 108 dB SPL 1 kHz'de
  • Empedans = 32 ohm
  • Frekans Tepkisi = 20 Hz - 20,000 Hz
  • Ortalama Tüketim = 15 mW
  • Güç Kapasitesi = 150 mW
  • Kablo Uzunluğu = ~ 2.3 m ± 0.15 m
  • Bağlantı Tipi = 3.5 mm stereo
Mikrofon:
  • Mikrofon Yönü = Çok Yönlü
  • Hassasiyet= -58 dB ± 2dB
  • Empedans = Düşük
  • Frekans Tepkisi = 30 Hz'den 16,000 Hz'e
  • Standart Çalışma Voltajı = 3 V
Paket İçeriği:
  • Rush Kulaklık
  • Taşıma Çantası

Dilerseniz ürün resimlerine geçelim. (Resimleri şu anda kendi çekimimle yükleyemiyorum, kamera sorunu yaşıyorum. Kusura bakmayın :))

123213123123123.jpg

12312312312312312.jpg

Not: Aldığınızda size gelecek olan üründeki jaklerin ikisi de turuncu renkte, bilginize :)

Artıları:
  • Mikrofon muhteşem ses veriyor, dışarıdaki sesi karşıya asla ve asla iletmiyor. Çok güçlü ses gidiyor karşıya :)
  • Ses kalitesi muazzam, hayran kaldım. Özellikle oyunlarda muhteşem ses alıyorum.
  • Bass'lar oldukça güçlü. Bu fiyata satılan bir üründen böyle bir şey beklemiyordum :)
  • Kulağınızı terletmiyor ve ağrıtmıyor. Bizzat aralıksız 10 saat kullanarak test ettim :)
  • Mikrofon kapatıp açma tuşu benim çok işime yarıyor, harika düşünülmüş :)
  • Benim için bu fiyatta en iyi ürün diyebilirim. Snopy ve Trust uzak dursun :)
Eksileri:
  • Mikrofonu her türlü şekle girebildiğinden dolayı fazla kurcalamamanız tavsiyemdir.
  • Mikrofonu kaldırıp indirirken sakin olmalısınız. Asıldığınızda istenmeyen sonuçlar yaratabilir.
  • Daha 6 ay önce 50TL olup, şimdi 85TL olması benim için bir eksi :p
Dikkat!
  • Mikrofonun On/Off tuşunu "On" yapmadan test etmeye kalkmışım ve ses alamamıştım. Delirmek üzereydim ve sonradan fark ettim ki "Off" olarak duruyormuş. Onu "On" yapmayı unutmayın! :p

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, benim gibi büyük kulaklı kişiler için kulağın dış kısımları problem yaratabiliyor lakin ben ondan da rahatsız değilim :p

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı