Sharkoon SHP650 V2 650W patladı

remixindir

Hectopat
Merhaba, bu PSU'yu 5 ay önce aldım. Aşağıdaki test verilerine göre 650 watt sorunsuz çekilmesi lazım ama ben 5 ay 400 watt çektim. 80+ sertifikasına güvenerek ayrıca korumalarına güvenerek 540 watt çekmek istediğimde 5 dk sonra PSU içinden poff sesler geldi ve bir koku ve yanık sesi sonuç mevta oldu. Normalde aşağıda ve kullanma kılavuzunda yazan korumaların devreye girmesi gerekirdi. Ama direkt yandı ve bilgisayar balkonda yaklaşık 5 derecede çalışıyordu.
Mining de kullandığım için garanti ile uğraşmak istemedim ama biz bu sertifikalara güvenmeyeceğiz de neye güveneceğiz bilmiyorum.
PSU seçerken korumaları yüksek olanları seçmenizi öneriyorum.

1645302842153.png

1645302783664.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir ay kadar önce bu PSU yu alıp almamak arasında kalmıştım. İyi ki almamışım. Geçmiş olsun hocam, PSU konusunda uzun süre araştırma yapmak lazım.

Sadece korumalara bakılmamalı, iç yapısı 2012 yılındaki VS PSU'ların çok benzeri hatta aynısı neredeyse (ki berbat bir iç yapı). Felaket bir indirimi olmadığı sürece tercih etmem bu PSU'yu, gidin VX Plus alın derim.

Zaten topolojisi de AC to DC, yani alternatif akımdan doğru akıma. İyi sayılmaz pek, DC to DC olması daha iyi.

Bende zaten bunu almazdım normalde ama mining cihazının içinde hediye geldi 3 ay kullandım hatta dedim değiştirim şunu tam o sırada patladı. Elektrik tüketimi de fazla yüzde 20 kayıp oluyordu. Bu arada test tarihi dediğiniz gibi 2011 Yılına ait. Çok eski bir teknoloji ile üretilmiş bir güç kaynağı

Geçmiş olsun. İyi ki sisteme zarar vermemiş. Garanti ile görüşün bence çünkü PSU'larda miningde kullanılamaz garanti dışı kalır diye bir madde olduğunu sanmıyorum. Üstelik olabilecek en kötü senaryolardan biri olmuş.

@remixindir

Yeni konu açıp bütçe belirtebilirsin, mining sistemindeki parçaları da söylersen PSU önerebilirim.

Sadece korumalara bakılmamalı, iç yapısı 2012 yılındaki VS PSU'ların çok benzeri hatta aynısı neredeyse (ki berbat bir iç yapı). Felaket bir indirimi olmadığı sürece tercih etmem bu PSU'yu, gidin VX Plus alın derim.

Zaten topolojisi de AC to DC, yani alternatif akımdan doğru akıma. İyi sayılmaz pek, DC to DC olması daha iyi.
Hocam Corsair CV550 kullanıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşmam değil mi? Kaliteli bir PSU mu sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı