Sharkoon SHP650 V2 problemi var mı?

Cnegzo

Kilopat
İyi forumlar arkadaşlar. Ryzen 7 sistem topladım 1 yıla yakın kullanıyorum eski PSU ile. Pin sayısı yetmediğini belirtmişlerdi toplarken, açılıyorsa bir sorun yok ama bütçe olursa yeni bir PSU alınmasının öneminden bahsetmişlerdi. Öyle böyle derken artık değiştirmek istiyorum. SHARKOON SHP650 V2 650W 80+ 120mm Fanlı PSU | ITOPYA Bu ürün şu an indirimde. Ürünü alsam Pin sayısı problemim çözüme kavuşuyor sanıyorum. Bu ürünün bir problemi var mı? Veya bu fiyat bandında 400 TL'ye kadar bu ürüne alternatif bir siz alacak olsaydınız tercihiniz neler olurdu? Değerli yorumlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tercih edilmemesi daha iyi olur.

Son düzenleme:
Kronik bir sorunu yok ancak aşırı kalitesiz. İç yapısı SHP 650'den kalma yani 2012'den. 2012 için bile C4 sayılabilecek bir PSU'ydu. Fiyatı gerçekten çok iyiymiş ama dediğim gibi ürün çok kötü.

FSP Hydro K 500W var yeterli olur mu bilmiyorum sisteminize.
Ben kullanıyorum bir problem ile karşılaşmadım ancak forumda genel olarak bu modeli önermiyorlar, onun yerine 160 TL fark ile FSP alabilirsiniz buyrun;

260TL fark var.

Max bütçe 400 TL dediği için onun üzerinden ekleme yaptım hocam.
Bu arada Sharkoon fiyatı da acayip düşmüş, ben 355 TL ye almıştım.
"onun yerine 160TL fark ile FSP alabilirsiniz." demek yerine "bütçenizin 160TL üstüne FPS alabilirsiniz." demek daha doğru olurdu hocam. Çünkü ilk dediğiniz SHP 650 V2 üstüne 160TL gibi anlaşılıyor.

Dedikleriniz bu ürünü almamam için yeterli bir sebep. Uzun yıllar Xigmatek talon vector 750w kullanıcısı olarak hiçbir problem yaşamadım. Hala da sistemimde kullanıyorum sesini hiç duymadım bile. Tercihim 600w ile 650w arasında bir PSU. Biraz para biriktirip öyle almak sanırım daha mantıklı. Sistemim:

AMD Ryzen 7 3700x
Asus Prime x570-p
Ekran kartı alınacak araştırıyorum 1050 ile kullanılıyor şuan
Kasa: Hava akışı yeterli bir kasa 4 fan.

Yeni konular

Geri
Yukarı