Sharkoon SHP650 V2 R7 5800X sisteme yeter mi?

Makaleler
1
Daha fazla  
Selamünaleyküm arkadaşlar yakın zamanda bir edit sistemi topladım paramın yettiğince ileride eksik parçaları da tamamlayacağım.

Şu anlık sistemde Ryzen 7 5800X + B450 Tomahawk Max 8 GB RAM ve GT 1030 var.
İleride 32 GB ve RTX 3080 olarak güncelleme yapacağım.

Sistemi edit için kullanıyorum sadece güç kaynağı Sharkoon SHP650 V2 650W 80+.

Bu güç kaynağı sıkıntılı diyorlar sizce sistemime bir zarar verir mi? Akım korumalı priz kullanıyorum. İleride sisteme RTX3080 ekran kartı satın alırken bu güç kaynağını da değiştireceğim günü kurtarması amacı ile satın aldım.

2. PSU'dan gelen CPU besleme kablosu ne yazık ki anakarta yetişmiyor bunun için uzatma kablosu kullanmamda bir sakınca var mı? Ucuz bir dönüştürücü uzatma kablosu önerir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
GT1030 ile 5800X'e yeter. Lakin 3080 besleyemez. Geçici olarak alınacaksa alınabilir. Hydro K 500W çok daha iyi olur.
O sisteme o PSU olmaz. Zaten yükte %100 kapanır sistem. Düzgün bir PSU alın.

GT1030+ 5800X ne kadar güç harcayabilir ki? 12v kanalından 600W veriyor ve bu değer geçici olarak kullanılacak ise yeterli.

GT1030 ile 5800X'e yeter. Lakin 3080 besleyemez. Geçici olarak alınacaksa alınabilir. Hydro K 500W çok daha iyi olur.

GT1030+ 5800X ne kadar güç harcayabilir ki? 12v kanalından 600W veriyor ve bu değer geçici olarak kullanılacak ise yeterli.
Geçici olarak kullanacağım dediğini görmedim. Ama yine de hydro k daha iyi dediğin gibi.

Akım korumalı priz kullanıyorum.
Hiçbir işe yaramaz.

Tüm sisteminiz yanabilir. Bir kaç kişiye olmuştu. Çok kalitesiz bir PSU. O sisteme bu PSU yakışır;
Adata XPG Core Reactor 650G-BKCEU 650W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Eğer bütçe o kadar yoksa;
Adata XPG PYLON650B-BKCEU 650 W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Eğer hala bütçe yetmiyorsa, bütçeyi arttırın. O sistem ile ucuz PSU kullanmak olmaz.

Bütçeyi arttıramazsanız en düşük;
FSP Hydro K 500W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

O sisteme o PSU olmaz. Zaten yükte %100 kapanır sistem. Düzgün bir PSU alın.

Sistemde 4K 60fps olarak render alıyorum 4.7Ghz hiç bir şekilde bir kapanma olmadı.

Geçiçi olarak kullanacağım şuanki kullanımım sadece PS5 üzerinden video alıp pc den editlemek ileride daha sağlam bir psu ya geçebilirim.

Bu başlığı düzenleyen kişi yanlış düzenlemiş ben PSU yeterli mi demedim. PSU sisteme zarar verir mi ve CPU besleme kablosu öneriri misiniz gibi bir başlık atmıştım.

Bu başlığı düzenleyen kişi yanlış düzenlemiş ben PSU yeterli mi demedim. PSU sisteme zarar verir mi ve CPU besleme kablosu öneriri misiniz gibi bir başlık atmıştım.
İade edebiliyorsan et. Kablo ile felan uğraşma. O kablolar sağlıklı değil. PSU da iyi değil. Yeterli olur ama, sen bilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı