Sharkoon TG5 Kasa İçi Havalandırma Nasıl Olmalı?

YAPRAKRULEZ

Hectopat
Merhaba, Sharkoon TG5 model kasa ile alakalı doğru havalandırma bilgisi almak istiyorum. Kurulumu şöyle yaptım:

1- Kasa arkasında egzoz 1x120mm fan.
2- Kasa üzerinde 1x120mm egzoz görevinde fan, yine kasa üzerinde içeri hava üfleyen 2x120mm fan.
3- Kasanın ön yüzünde radyatöre içeriden dışarıya egzoz görevinde hava üfleyen 2x140mm fan.

Benim kafama takılan içeride ki hava alışverişi yeterli midir? Yoksa 3x içeri 3x dışarı şeklinde mi dizayn etmeliyim önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerekli hava sirkülasyonunu o şekilde sağlayamazsınız tam anlamıyla, mantık şudur fan kurulumunda, hava ön fanlardan içeri alınır kasanın altında fanlar varsa içeri alınan hava kasada yukarı ve arka tarafa verilerek egzoz fan görevi gören fanlar vasıtası ile sıcak hava dışarı atılır. Bu şekilde siz havayı önden almıyorsunuz çünkü fanlar anladığım kadarıyla dışarıya doğru üflüyor. Yerlerini değiştirip arkadaşın dediğine göre ayarlamanız yeterli olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 19.30 benim sistem böyle kurulu işte ama sayın teknopatta böyle kurmuş incelermisiniz size zahmet.

Peki teşekkür ederim ama benim yaptığım şekilde dursa verimlilik kaybı mı olur ?
hayır olmaz gayet normal bir havalandırma şekli.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 19.30 benim sistem böyle kurulu işte ama sayın teknopatta böyle kurmuş incelermisiniz size zahmet.
Sisteme göre farklı konumlandırma olabilir Technopat ekibi blower fanlı ekran kartı kullanmış yani ekran kartı sistemden izole bir şekilde soğutmasını yapıyor öndeki radyatörüde havayı dışarı üfleyecek şekilde konumlandırmış bence gayet mantıklı ama arkadaki fanın da toz filtresi yok ve havayı içeri alıyor haliyle de zamanla toz yapar diye tahmin ediyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı