Sharkoon TG5 Pro nasıldır?

josephwhite

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Sharkoon TG5 Pro SHP650v2 650w 80+ Arkadaşlar gaming.gen.tr üzerinden hazır bir sistem almayı planlıyorum fiyatları oldukça uygun duruyor ama kasa ve psu olarak bunu kullanmışlar, kasanın bir süre önünü açık kullansam ya da öndeki camı kestirip yerine mesh ızgara yapıştırsam kasa işimi görür mü? Garantisi bozulabilir biliyorum ama kasa nasıl bozulabilir ki psu bozulur bozulursa, anakartta da b450m-k yerine b450m s2h kullanmadıkları için içim rahat değil ama kendim toplamaya çalışınca çok tutuyor. Bir yol gösterin bu kardeşinize de 4 aylık bilgisayar toplama çilesi bitsin
Sistem bu: ULTIMA-3600 / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RTX 2060 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa değil de, PSU kötü. SHP650 V2 iyi bir PSU değil, böyle bir sistemde de kullanmazdım.
İçime en çok sinmeyen kısım psu zaten kasaya bir çözüm bulabilirim ama psuya ne yapacağım bilmiyorum, satmayı deneyip üzerine yüz iki yüz lira daha koyup yeni bir bir psu almalı mıyım? Fsp ve high power markalarının iyi olduğunu biliyorum ama hangi serileri iyidir en ufak fikrim yok.

Hatta çok incelemedim ama S2H'dan bile daha iyi olabilir.
İçime en çok sinmeyen kısım psu zaten kasaya bir çözüm bulabilirim ama psuya ne yapacağım bilmiyorum, satmayı deneyip üzerine yüz iki yüz lira daha koyup yeni bir bir psu almalı mıyım? Fsp ve high power markalarının iyi olduğunu biliyorum ama hangi serileri iyidir en ufak fikrim yok.
Hocam gerçekten güvenilir bir PSU. 5000 serisi ekran kartı kullanılsaydı yine belki değiştirilebilirdi ama RTX 2060'ın güç tüketimi zaten az. Sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum. Üstelik kaliteli bir marka Sharkoon.
Kasa değil de, PSU kötü. SHP650 V2 iyi bir PSU değil, böyle bir sistemde de kullanmazdım.
Kötü değil sadece biraz eski kalıyor. Böyle sistemde de kullanılabilir.

İçime en çok sinmeyen kısım PSU zaten kasaya bir çözüm bulabilirim ama psuya ne yapacağım bilmiyorum, satmayı deneyip üzerine yüz iki yüz lira daha koyup yeni bir bir PSU alınır mı? FSP ve High Power markalarının iyi olduğunu biliyorum ama hangi serileri iyidir en ufak fikrim yok.

Ben değiştirirdim. Bu güç kaynağının OCP koruması yok ve iç yapısı, eski turuncu etiketli VS550 ile aynı yapıda, o yüzden C4 bile denilebilir.

Geri
Yukarı