Sharkoon TK4 650W 80+ PSU akım korumalı priz ile idare eder mi?

Sefplase

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Sinerji Redsea Ryzen 5 2600 16GB 500GB NVMe M.2 SSD RTX2060 [Gaming PC] hazır oyuncu sistemini anakartı ASUS TUF B450M PLUS-2 modeli ile değiştirerek aldım ancak PSU ve kasa dikkatimden kaçtı, o yüzden hiç ellemeyip Sharkoon TK4 650W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa model kasa ile satın aldım. Bilgisayar daha elime ulaşmadı, firmaya e-posta yollayıp kasayı Corsair Carbide Series SPEC-Delta 650W 80+ Tempered Glass RGB USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa ile değiştirip değiştiremeyeceğimi sordum ancak hafta sonu olduğu için bugün dönüş alamayacağım sanırım. Değiştirirlerse sorun yok ancak değiştirmezlerse bu bilgisayarı akım korumalı bir priz ile bir süre idareten kullansam sorun yaşar mıyım? PSU hesaplama sitelerinde sistemim için ideal biçimde 350W gücün yeteceği yazıyor ancak 650W 80+ sertifikalı olmasına rağmen Sharkoon markasına güvenemiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hemen patlayacak diye bir kural yok. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Yine de faydası olur. Esas korumayı PSU yapar.

Hemen patlayacak diye bir kural yok. Akım korumalı prizler içinde bulunan varistör sayesinde yüksek voltaj koruması yapar. Yine de faydası olur. Esas korumayı PSU yapar.
Çok teşekkür ederim. Bir de attığım Corsair kasanın içindeki PSU Sharkoon'dan daha mı iyidir? PSU'lar hakkında çok bilgim yok.

Corsair PSU'larda etiket farkı oluyormuş. Kırmızı ve gri olarak. Yanlış hatırlamıyorsam gri olanları daha iyi oluyormuş.

Dediğim gibi hocam. Yanlış hatırlıyor olabilirim. Kırmızı ve gri diye hatırlıyorum.

Sarı ve griymiş. Sarı olan eski seri iken gri olan yeni seri. Dediğiniz gibi gri olan daha iyi.

corsair-vs-serisi-vs650-cp-9020098-eu-650w-z.jpg

corsair-builder-vs650-cp-9020172-eu-650w-z.jpg

Son düzenleme:

Geri
Yukarı