Sharkoon wpm Gold Zero 750W 80+ Gold nasıl?

cruelworld

Attopat
Arkadaşlar, bu PSU nasıldır? Akım korumalı priz ile kullanırsam bir sorun yaşar mıyım? maalesef yerine başka bir PSU koyamıyorum çünkü hazır sistem alacağımdan seçenek yok. evimize ilk taşındığımızda 1-2 saniyeliğine elektrikler anlık gidip geliyordu. Uzun zamandır olmadı ve bu kesintilerde 10 yıllık PSU'm hiç etkilenmedi ama şimdi değerli sistem alacağımdan korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler ama sizin aksinize kötü olduğunu yazan birçok kişiyi de forumda okudum. Sizin biraz daha spesifik düşüncelerinizi alabilir miyim? Biraz endişeliyim. Anlık elektrik kesintilerinde tam koruma sağlayabilir mi? Sistemimi bir kez alacağım ve her şeyinin iyi olmasını istiyorum. Voltaj koruması göremedim.

Evimizdeki saniyelik elektrik kesintilerinin tekrarlayabileceğini düşünüyorum veya semtimizde bazen aniden elektrik kesintileri oluyor.

Teşekkürler ama sizin aksinize kötü olduğunu yazan birçok kişiyi de forumda okudum. Sizin biraz daha spesifik düşüncelerinizi alabilir miyim? Biraz endişeliyim. Anlık elektrik kesintilerinde tam koruma sağlayabilir mi? Sistemimi bir kez alacağım ve her şeyinin iyi olmasını istiyorum. Voltaj koruması göremedim.

Evimizdeki saniyelik elektrik kesintilerinin tekrarlayabileceğini düşünüyorum veya semtimizde bazen aniden elektrik kesintileri oluyor.

Bu modelin korumalarının eksik olduğu doğru bu aslında bir dezavantaj. Bütçe belirtirseniz daha iyi psu önerebilirim.

Sadece 2 yıl garanti ve 3 koruma, ayrıca elle tutulur bir inceleme de bulunmuyor. Kaliteli diyebilecek bir veri yok. Yalnız Plug Load Solutions'daki verilere bakınca, %90 verimliliği tutturması güzel.

Ayrıca üstüne basarak belirtmek lazım ki "PSU voltaj ya da güç korumaları" şebeke ile ilgili değildir, PSU çıkış kanalları ile ilgilidir. (PSU girişinde varistör ya da sigorta vardır, anca o şebekeye karşı korursa korur.) Şebeke ile probleminiz varsa, bunun için en iyi çözüm UPS ya da voltaj dalgalanmasına karşı regülatördür.

Son düzenleme:
Bu modelin korumalarının eksik olduğu doğru bu aslında bir dezavantaj. Bütçe belirtirseniz daha iyi psu önerebilirim.
Şu anda sadece Sharkoon V2 ile Gold Zero arasında seçim yapabiliyorum. Sharkoon V2'de düşük voltaj koruması var ekstradan ama içinin eski olduğunu okumuştum. Sizce Sharkoon V2'yi hazır sistemle alıp sonradan kendim güç kaynağı mı takayım? Kablolarını takmak basit gibi duruyor. 700-750 liralık önerilerinizi bekliyorum. 550-600W ve üstü tercihimdir.

Şu anda sadece Sharkoon V2 ile Gold Zero arasında seçim yapabiliyorum. Sharkoon V2'de düşük voltaj koruması var ekstradan ama içinin eski olduğunu okumuştum. Sizce Sharkoon V2'yi hazır sistemle alıp sonradan kendim güç kaynağı mı takayım? Kablolarını takmak basit gibi duruyor. 700-750 liralık önerilerinizi bekliyorum. 550-600W ve üstü tercihimdir.
Hocam o fiyata en iyi psu sanırsam bu. 6 adet koruması bulunuyor kötü diyen hiç görmedim. Bütçeyi çok az aşıyor. 790TL

Sharkoon markasını önermiyorum. Kendisi Rampage'den 1-2 tık daha iyi. Bkz: Sharkoon shp650 v2

Yeni konular

Geri
Yukarı