Çözüldü Shell Infrastructure Host CPU anormal kaynak kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, bilgisayarımda virüs var sanırım, çünkü bu hizmet aşırı CPU ve RAM kullanıyor. Bazen RAM 2 GB'a kadar çıkıyor. Bu nedir? KS ve MB ile taradım ancak bir şey çıkmadı adam akıllı. @Kaspersky Kullanıcısı
1631716258387.png

@Enes3078 @Yener K. @Assecreed @Recep Baltaş hocalarım yardımcı olur musunuz?

Son düzenleme:
Çözüm
@Recep Baltaş hocam biliyordur fakat kendisi gerçekten çok yoğun. Müsait olursa bakabilir. Zaten en son çaresi güncel sürüm ile format atmak. Temiz önyükleme yapıp deneyin.
İşe yaramadı hocam, format atmakta hiç istemiyorum ya. Nasıl çözümü olmayabilir böyle bir şeyin?

@Yener K. temiz kurulum yaptım çözüldü.
Üzerine gelin ve dosya konumunu kontrol edin. C:\Windows\System32 gibi bir konumda ise virüs olma ihtimali düşüktür.

Üzerine gelin ve dosya konumunu kontrol edin. C:\Windows\System32 gibi bir konumda ise virüs olma ihtimali düşüktür.
Evet kendisi System32 içerisinde çalışıyor. Ancak internetten araştırdığımda Microsoft yetkilisi bunun uygulamaların istekleri doğrultusunda işlem yapan bir şey olduğunu söylüyor. Yani sistemimdeki bir uygulama bu uygulamadan veri aktarıyor ve işliyor.

Evet böyle durumlar olabiliyor. Windows Update de sebep olabiliyor. Kapatıp ve tekrar başlatıp deneyebilirsiniz. Arama yerine Hizmetler yazın. Daha sonra buradan Windows Update`e gelin ve Özellikler deyin. "Başlangıç Türü" şeçeneğine gelin ve "Devre Dışı" bırakıp "Uygula" deyin. PC`yi yeniden başlatıp deneyin.

Evet böyle durumlar olabiliyor. Windows Update de sebep olabiliyor. Kapatıp ve tekrar başlatıp deneyebilirsiniz. Arama yerine Hizmetler yazın. Daha sonra buradan Windows Update`e gelin ve Özellikler deyin. "Başlangıç Türü" şeçeneğine gelin ve "Devre Dışı" bırakıp "Uygula" deyin. PC`yi yeniden başlatıp deneyin.
Hala aynı hocam ya. @Recep Baltaş bile bilmiyor olabilir çözümü. İnternette neredeyse hiç bir çözüm yolu ve konusu yok.

@Recep Baltaş hocam biliyordur fakat kendisi gerçekten çok yoğun. Müsait olursa bakabilir. Zaten en son çaresi güncel sürüm ile format atmak. Temiz önyükleme yapıp deneyin.

İşe yaramadı hocam, format atmakta hiç istemiyorum ya. Nasıl çözümü olmayabilir böyle bir şeyin?

@Yener K. temiz kurulum yaptım çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Varsayılan Fotoğraflar uygulamasındaki bir bellek sızıntısı hatası nedeniyle, kullanıcılar çok sayıda fotoğrafa göz atarken Shell Infrastructure Host High CPU kullanımı sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Hatalı uygulamayı kapattıktan sonra bile, saatlerce yüksek CPU kullanımıyla sihost.exe çalışıyor...

Bu hata bir süredir ortalıkta olmasına rağmen, Microsoft hala bu sorunu çözmedi.

Ben geçici olarak şöyle çözdüm: Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamalar ve özellikler > Microsoft Fotoğraflar > yandaki üç noktaya tıklayıp gelişmiş seçenekler > Sonlandır ve Sıfırla

Dilerseniz daha farklı bir fotoğraf görüntüleyicisi kullanabilirsiniz.

Varsayılan fotoğraflar uygulamasındaki bir bellek sızıntısı hatası nedeniyle, kullanıcılar çok sayıda fotoğrafa göz atarken Shell ınfrastructure host high CPU kullanımı sorunuyla karşı karşıya kalıyor. Hatalı uygulamayı kapattıktan sonra bile, saatlerce yüksek CPU kullanımıyla sihost.exe çalışıyor...

Bu hata bir süredir ortalıkta olmasına rağmen, Microsoft hala bu sorunu çözmedi.

Ben geçici olarak şöyle çözdüm: Ayarlar > uygulamalar > uygulamalar ve özellikler > Microsoft fotoğraflar > yandaki üç noktaya tıklayıp gelişmiş seçenekler > sonlandır ve sıfırla.

Dilerseniz daha farklı bir fotoğraf görüntüleyicisi kullanabilirsiniz.

Dediklerini yaptım ve ekstra olarak fotoğraf uygulamasının görevini de sonlandırdım Görev Yöneticisi'nden düzeldi. Sanırım her fotoğraf uygulamasını kullandıktan sonra Görev Yöneticisi'nden uygulamayı sonlandırmak gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı