Sherlock Holmes Kitapları Nasıl Okunmalı?

özgürt9c

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
İyi forumlar arkadaşlar. İnternetten Sherlock Holmes kitapları sipariş edecektimde. Çok fazla yayın evinin çok fazla çeşidi var. Ayrıca ciltlerin isimleride farklı.
*Sherlock Holmes Seti (5 Kitap Takım)
*Sherlock Holmes - Bütün Hikayeler - 5 Kitap Takım
*https://www.hepsiburada.com/sherloc...MIrYju0eLU3wIV0-F3Ch3YUwR4EAYYBiABEgIn9_D_BwE
Birde şu ikisi var. Yukardaki seti basan yayın evi ile aynı ama kitapların isimleri farklı.
* Sherlock Holmes Kızıl Dosya
*Sherlock Holmes Dörtlerin İmzası
Bunlar aynı kitaplar sadece cilt isimleri mi farklı? Yoksa birbirinden bağımsız kitaplar mı? Yardımcı olursanız sevinirim.
Birde evde Sherlock Holmesin Kusursuz suç yoktur ve Ölümün sesi diye 2 kitabını buldum. Bu kitaplarda serinin içinde mi? Yoksa bağımsız hikayeler mi? Birde bu gün Migrosta gezerken Moriarty kitapları gördüm. Kafam iyice allak bulak oldu. Okuma sırası hakkında ufak bir bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Ben de bir ara araştırmıştım ama resimde de gözüktüğü gibi kitapların isimleri farklı, en iyisi desteğe falan sormak olur. Ama tavsiyem Kidega veya Kitapyurdu kullanmanız.

O olayı hakkıyla bilen insan evladı var mı ondan bile şüpheliyim. Kitaplardan birini (ilk linkteki Şüphe Asla Uyumaz adlı olan) bir arkadaşımdan ödünç alıp okumuştum. İçince ufak hikayeler var. 4 belki 5 yıl geçtiği için boyutlarını tam hatırlamasam da en az 8 hikaye olduğu tahmininde bulunabilirim. Bu yüzden kitapların bir sırası olduğunu sanmıyorum. Okulumun kütüphanesinde geçen günlerde gözüme bir tane takıldı, ismini şu an hatırlamıyorum ama okuduğum ilk hikaye o kitapla aynıydı; Ve evet ismi Suç Asla Uyumaz değildi. Bu yüzden kitaplara şüpheci yaklaşmaya başladım. Normalde Sir Arthur Conan Doyle yazan kitapların orijinal olduğunu düşünürken artık neye inanacağımı bilmiyorum. Bu yüzden tavsiyem mümkünse gidip mağazada birkaç sayfasını okuyup öyle almanız. Seri şeklinde almayacak iseniz.

Yazarken aklıma gelmesi sebebi ile şuna ulaştım. Burada ufak hikayeler ve romanlar olarak ayrılmış şekilde gözüküyor. Mümkün ise sipariş ettiğiniz yerlerden kitabın içindekiler kısmını paylaşmasını isteyin. Bu şekilde hali hazırda elinizde olanları almamış olursunuz.

İlk linkdeki kitaplarin her biri küçük hikayelerden oluşan bir seri. Toplamda 56 hikaye var 5 kitapta ve güzel hikayeler. Diğer seri kitapların içeriği hakkında bir bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı