"ShitPost"'lar niçin çekiliyor?

• Konuyu başlatan ncl
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 23
  • Görüntüleme 2B
Hocam 1 hafta dahi sürse drive benzeri bir yere yüklemenizi bekleyebilirim :D Kendi 1600'lük bir arşivim var ancak ne kadar çok o kadar iyi.
Sizin arşivinizin linki varsa atabilir misiniz? :D

Oncelikle herkese merhaba, son zamanlarda sosyal medyada kara mizah veya "ShitPost" denen kavram adi altinda paylasilan siyahi insan videolari populer oldu. Bahsettigim videolarin ne oldugunu az cok anlamissinizdir. Peki ya bu videolardaki insanlar bunu ne icin yapiyor? Ilk defa ne zaman ve nerede topluluga paylasildilar?

Not: Konulari onaylayan ve duzenleyen yetkili abilere bir şey demek istiyorum. Konuyu elimden geldigi kadar uygunsuzluktan arindirmaya calistim. Uygunsuz kelimeleri kullanmak yerine daha anlasilabilir ve dogru sekilde yazdim. Hesabimi banlamazsaniz cok sevinirim.

Shitpostun olayı zaten manasız videolar olması. Ama bunu yaparken içindeki duyguları (korku, komedi) gibi şeyleri umursamadan sadece görüntü ve ses karmaşası yaparak yapılan postlar kalitesizdir. Güzel shitpostlar izlemek istiyorsanız Reddit'e bakabilirsiniz.

Bence komik sizce değilse ilgilenmiyorum tuşu var. Ayrıca bu shitpost değil shitpost adı altında yapılan memeler. Bu arada gayet komik hiç beklemediğiniz bir anda çıkınca gülüyorsunuz.

7000+ shitpost var elimde ve arşivlemesi evet zevkli. Bazıları geride kalsa kullanılmasa da orada olduğunu hep bilirim. Anlam içermeyen, tek amacınızın gülmek olduğu videolar ya da görseller bunlar. Anlam aramaya kalkınca saç beyazlar yine anlam çıkmaz.

7000+ shitpost var elimde ve arşivlemesi evet zevkli. Bazıları geride kalsa kullanılmasa da orada olduğunu hep bilirim. Anlam içermeyen, tek amacınızın gülmek olduğu videolar ya da görseller bunlar. Anlam aramaya kalkınca saç beyazlar yine anlam çıkmaz.

Bir yerden sonra sıkıyor bende de 1000 tane falan vardı aklıma esti sildim sürekli aynı şeyleri atıyordum çünkü.

Bir yerden sonra sıkıyor bende de 1000 tane falan vardı aklıma esti sildim sürekli aynı şeyleri atıyordum çünkü.
Hiç sıkmıyor. Anlamsızlığı zaten güzel olan.

Rastgele bir tane

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230131-035807_Instagram.jpg
    Screenshot_20230131-035807_Instagram.jpg
    167,7 KB · Görüntüleme: 94
Gül geç doğrultusunda etkileşim kazanmak için paylaşılan şeyler.
Bahsettiğin twerk atan zenciler dâhâ önceden de vardı. 😂

Ancak bu tür kara mizahları düşünsen de aklına gelmez, Facebook mecrasında çok fazla kara mizah görmüştüm.
FB_IMG_1675127783583.jpg

Geri
Yukarı