Shotcut ile bazı efektler nasıl yapılır?

Turgineer

Hectopat
Yer
Republic of Turkey/Team Fortress 2
Merhaba, daha önce YouTube'da animasyon yapmaya çalışıyordum, en azından şimdilik editli gameplay videoları çekmeye çalışıyorum.
Hedefim birçok dilde alt yazı eklemeyi kolaylaştırmak ve izleyiciyi sıkmamak için olabildiğince 4-5 dakikalık kısa, kaliteli ve bol efektli videolar yapmak. Bazı kanalları örnek alıyorum, bu kanalların yaptığı gibi efektleri shotcut ile yapmam mümkün mü?

Son düzenleyen: Moderatör:

cengover_ekin

Kilopat
Genel olarak sormuştum, yani konu olarak soruyorum. Bu efektlerin çoğunu yapmam mümkün mü?
Adobe programında nasıl oluyor tam bilmiyorum, ben de Kdenlive kullanıyorum. Youtube'dan üzerinden izleyerek efekt yapıyorum. Genel olarak yapılan işler sanırım Adobe programlarıyla aynı ancak biraz daha yorucu. Biraz uğraşmak gerekiyor yani.

KS
Turgineer

Turgineer

Hectopat
Yer
Republic of Turkey/Team Fortress 2

cengover_ekin

Kilopat
Yanlış bilmiyorsam ShotCut Adobe uygulaması değil.

Uğraşma kısmı benim için sorun değil fakat nasıl yapabileceğimi biliyorsanız öğretebilir misiniz?

Shortcut Adobe uygulaması değil, onu biliyorum. Orada Adobe uygulamalarını söyleme sebebim, piyasada yaygın olmasıydı.

Ben de Youtube'dan araya araya buluyorum genelde. Kaynak da aşırı fazla değil Açık Kaynak uygulamalar için. Bir yerde kullanılan efekti nasıl kendi işiniz için kullanacağınızı bilmek önemli sanırım. Bu da tecrübeyle alakalı sanırım.

Yukarı