Shotcut ile bazı efektler nasıl yapılır?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci
Merhaba, daha önce YouTube'da animasyon yapmaya çalışıyordum, en azından şimdilik editli gameplay videoları çekmeye çalışıyorum.
Hedefim birçok dilde alt yazı eklemeyi kolaylaştırmak ve izleyiciyi sıkmamak için olabildiğince 4-5 dakikalık kısa, kaliteli ve bol efektli videolar yapmak. Bazı kanalları örnek alıyorum, bu kanalların yaptığı gibi efektleri shotcut ile yapmam mümkün mü?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Genel olarak sormuştum, yani konu olarak soruyorum. Bu efektlerin çoğunu yapmam mümkün mü?
Adobe programında nasıl oluyor tam bilmiyorum, ben de Kdenlive kullanıyorum. Youtube'dan üzerinden izleyerek efekt yapıyorum. Genel olarak yapılan işler sanırım Adobe programlarıyla aynı ancak biraz daha yorucu. Biraz uğraşmak gerekiyor yani.

Yanlış bilmiyorsam ShotCut Adobe uygulaması değil.

Uğraşma kısmı benim için sorun değil fakat nasıl yapabileceğimi biliyorsanız öğretebilir misiniz?

Shortcut Adobe uygulaması değil, onu biliyorum. Orada Adobe uygulamalarını söyleme sebebim, piyasada yaygın olmasıydı.

Ben de Youtube'dan araya araya buluyorum genelde. Kaynak da aşırı fazla değil Açık Kaynak uygulamalar için. Bir yerde kullanılan efekti nasıl kendi işiniz için kullanacağınızı bilmek önemli sanırım. Bu da tecrübeyle alakalı sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı