Siber güvenlik araçları nasıl çalışıyor?

Siberci07

Hectopat
Daha fazla  
Siber güvenlik araçları nasıl çalışıyor?

Siber güvenlikte kullanılan araçların çalışma mantığı nasıl? Neler öğrenmem gerekiyor?
  • Acunetix.
  • Nmap.
  • Metaspolit.
  • Wireshark.
  • Nikto.
  • John the ripper.
  • Kismet.
  • Sqlninja.
  • Wapiti.
  • Canvas.
  • Fimap.

Son düzenleyen: Moderatör:
Burada verilen araçları ancak size ders veren bilgili bir eğitmen tarafından çok rahat öğrenirsiniz. Zamanında nmap'i de metaspolit'i de kullandım. Ve cidden eğitim almadan kendi başına öğrenilmesi ciddi anlamda zor. Eğer sorunuza yanıt olduysa, rapor diyip çözümü işaretlerseniz sevinirim.

Burada verilen araçları ancak size ders veren bilgili bir eğitmen tarafından çok rahat öğrenirsiniz. Zamanında nmap'i de metaspolit'i de kullandım. Ve cidden eğitim almadan kendi başına öğrenilmesi ciddi anlamda zor. Eğer sorunuza yanıt olduysa, rapor diyip çözümü işaretlerseniz sevinirim.
Amacım kullanımı değil, Nasıl yapılıyor hangi mantık üzerinde çalışıyor diye sordum ben.

Hocam size şöyle anlatayım. Bir programın belli bir görevi vardır. Bunlar bilgi toplama vb. işler olabilir. Araçlar programcılar tarafından yazılıyor. Acunetix dışında hepsi açık kaynak kodlu hepsini araştırıp nasıl çalıştığını inceleyebilirsin. Mantığı ise basittir ihtiyaç varsa çözümde çıkar. Öğrenmen gereken HTML, CSS ve JS olmalıdır en başta. Sonra isteğe göre perl, python, c, c++ vb. dillere kayabilirsin. Bir dilde uzman olmadan asla başka dile geçme. Ben AV'leri bypass edecek ramsomware yazmaya çalışıyorum belli bir noktaya geldim araştırarak. Hangi dilde dersen python. Sadece araçların nasıl çalıştığı ile ilgili wiki sayfalarına ve videolara bak fazla kafan karışırsa "program adı --help" yaz dene programı. Keşfederek öğrendim ben çoğu şeyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı