Siber güvenlik için önce hangi kurs alınmalı?

Kivörti

Picopat
Daha fazla  
Siber güvenlik için önce hangi kurs?

Siber güvenliğin: Ağ tarafında durmak istiyorum, Ve biraz da bug bounty yaparak geçimimi sağlamak istiyorum.

Udemy kursları ile siber güvenlikci olunmaz ama, Başlamamaktan iyidir diye düşünerek başlıyorum.

Kendi alanım değil ama tavsiyem sertifika kurslarını sonraya bırakın hocam. Onlar biraz daha profesyonel oluyor. Altyapıyı oturttuktan sonra onlara da geçersiniz.

Atıl samancıoglu ile başlayıp Free yabancı siteler var İngilizce seviyen iyiyse onlarla devam edebilirsin 20 tane sertifikam var bu şekilde. Lakin şunu atlamamak lazım hangi kursu alırsan al uygularken bir şeyler güncelliğini yitirmiş olacak bu bir Tools olur bir kod olur. Bu kısımda deli gibi araştırma yapmak öğrenmek mantık yürütmek gerekiyor. Tools yazmak için Python gibi diller gerekiyor en basitinden. Ağ network geliştirilmeli. Yoksa PHP HTML en azından temelleri lazım. Bunu zamanında kendi sektörümüzün yanında sızma testi siber güvenlik uzmanı rehberi gibi olmak için çok araştırdım. Sertifikalar çok pahalı Türkiye de belli şehirlerde var ilerletirsen iş olarak. Çok uzun yazdım farkındayım umarım faydam olmuştur

Atıl samancıoglu ile başlayıp Free yabancı siteler var İngilizce seviyen iyiyse onlarla devam edebilirsin 20 tane sertifikam var bu şekilde. Lakin şunu atlamamak lazım hangi kursu alırsan al uygularken bir şeyler güncelliğini yitirmiş olacak bu bir Tools olur bir kod olur. Bu kısımda deli gibi araştırma yapmak öğrenmek mantık yürütmek gerekiyor. Tools yazmak için Python gibi diller gerekiyor en basitinden. Ağ network geliştirilmeli. Yoksa PHP HTML en azından temelleri lazım. Bunu zamanında kendi sektörümüzün yanında sızma testi siber güvenlik uzmanı rehberi gibi olmak için çok araştırdım. Sertifikalar çok pahalı Türkiye de belli şehirlerde var ilerletirsen iş olarak. Çok uzun yazdım farkındayım umarım faydam olmuştur
Hayır hocam az bile yazmışsınız hayatım bu iş olacak arzu edersiniz daha daha yaza bilirsiniz :)
Kafamda şöyle bir plan var :

2 Saat - 2 Eğitiminden biri üzerinden ilerlemek.
2 Saat - İngilizce
2 Saat - Ya CCNA kursu ya da bunu ilerletmek istiyorum Kodlama Serüveni : 01 - Algoritma Öğrenmeden Önce!
Programlama dili olarakta : C öğrenmek istiyorum diğer dilleri kavramada yardımcı olacak ve üniversite'de ders olarak C görücekmişiz.
Kendi alanım değil ama tavsiyem sertifika kurslarını sonraya bırakın hocam. Onlar biraz daha profesyonel oluyor. Altyapıyı oturttuktan sonra onlara da geçersiniz.
Sertifika programların çoğu zaman bir giriş seviyesi olur, Cisco'da CCNA mesala Comptia Security+ giriş seviyesi bir eğitim, 2 Eğitimde giriş seviyesi için sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı