Siber Güvenlik Sertifikaları nasıl alınır?

KunRois

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX
Merhabalar, Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisiyim ve siber güvenlik alanında bir kariyer yapmak istiyorum fakat iş ilanlarına vs. baktığımda GMON, CSA+, GCED, OPSA, CCNA Cyber Ops, GCDA gibi sertifikalardan bir veya birkaçını istiyorlar. Gördüğüm kadarıyla en çok aranan sertifika CCNA ama bu sertifikayı almak için yüz yüze veya Udemy üzerinden eğitim almak ve sınavına girmek gerekiyor. Sınav zaten tek başına 250 dolar civarı, üstüne eğitim masraflarını da katarsak ve tek bu değil başka sertifikalar da gerekiyor, çok yüksek miktarda paran olması gerekiyor. Bu sertifikalar cidden önemli mi veya daha ucuz yollusu yok mudur bunların? Öğrenci için uygun yollusu...

Şahsen ben Özel Güvenliğim bunun sertifikasını almak için bile 2-2,5 bin TL civarı para gidiyor. Web tasarım ve kodlama mezunuyum bende Grafik Tasarım kursuna gidip sertifika alıcam. Güzel bir yer buldum 1600 TL istiyorlar. Sertifika iş yerleri için baya önem kazanıyor. CV dolu gösteriyor. Sertifika önemli gitmeni tercih ederim. Diğer türlü ben biliyorum desen bile tecrübede olmadığından çabuk eliyorlar.

Şahsen ben Özel Güvenliğim bunun sertifikasını almak için bile 2-2,5 bin TL civarı para gidiyor. Web tasarım ve kodlama mezunuyum bende Grafik Tasarım kursuna gidip sertifika alıcam. Güzel bir yer buldum 1600 TL istiyorlar. Sertifika iş yerleri için baya önem kazanıyor. CV dolu gösteriyor. Sertifika önemli gitmeni tercih ederim. Diğer türlü ben biliyorum desen bile tecrübede olmadığından çabuk eliyorlar.
peki kaç tane ve hangi sertifikaları almak yeterli olur çünkü bu kadar fazla sertifikayı karşılayabilecek bir durumum yok.

Geri
Yukarı