Siber güvenlik uzmanlığı nasıl bir meslek?

HD4450

Kilopat
Sorularım şunlar.
Maaşı ne kadar?
Çalışma ortamları nedir?
Hangi dilleri bilmek gerek?
Ne yapar?
Hangi bölüm seçilmeli lisede?
Üniversite için hangi bölüm seçilmeli?
Siber güvenliğe başlamak için YouTube kanalı önerir misiniz? Şu anda telefon yasak olduğu için kart işlemi yapamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorularım şunlar.
Maaşı ne kadar?
Çalışma ortamları nedir?
Hangi dilleri bilmek gerek?
Ne yapar?
Hangi bölüm seçilmeli lisede?
Üniversite için hangi bölüm seçilmeli?
Siber güvenliğe başlamak için YouTube kanalı önerir misiniz? Şu anda telefon yasak olduğu için kart işlemi yapamıyorum.

Öncelikle maaşı değişkenlik gösterebilen bir meslektir. 5000-25000 arasına kadar yükselir.
Çalışma ortamları Emniyet, Askeriye vb. birçok devlet kuruluşu, Özel Şirket, (medaş, tedaş vb.), Bankalar, daha birçok örnek eklenebilir.
Yabancı dil olarak, B2 seviye İngilizce yeterlidir diye biliyorum.
Mevcut olan birimindeki açıkları, saldırıları önler, geliştirir.
Lise'de Anadolu olarak sayısal, Meslek lisesi olarak, yazılım seçebilirsin.
Üniversitedede aynı şekilde yazılım olarak, yazılım mühendisi olarak. En iyi şekilde kendini geliştirebileceğin bölümden gitmen yararına olacaktır. Standart bir ünversitede biteren öğrenciyi kimse işine almaz. Veyahut ünveristenin yanında kendini geliştirip bir şirketin açığını bularakta iş teklifinde bulunabilirsin.
Öncelikle birinin açtığı yolda ilerleyerek kendini geliştiremezsin. Uygulamaya başla ufak ufak öğrenmeye çalış. Kendi öğrendiğin bir şeyi hem unutmazsın hem de öğrendiğin şeyi bilen kişinin sayısı az olur. Kimse kimseye işin püf noktasını öğretmez ;) Hayatta başarılar dilerim

Öncelikle maaşı değişkenlik gösterebilen bir meslektir. 5000-25000 arasına kadar yükselir.
Çalışma ortamları Emniyet, Askeriye vb. birçok devlet kuruluşu, Özel Şirket, (medaş, tedaş vb.), Bankalar, daha birçok örnek eklenebilir.
Yabancı dil olarak, B2 seviye İngilizce yeterlidir diye biliyorum.
Mevcut olan birimindeki açıkları, saldırıları önler, geliştirir.
Lise'de Anadolu olarak sayısal, Meslek lisesi olarak, yazılım seçebilirsin.
Üniversitedede aynı şekilde yazılım olarak, yazılım mühendisi olarak. En iyi şekilde kendini geliştirebileceğin bölümden gitmen yararına olacaktır. Standart bir ünversitede biteren öğrenciyi kimse işine almaz. Veyahut ünveristenin yanında kendini geliştirip bir şirketin açığını bularakta iş teklifinde bulunabilirsin.
Öncelikle birinin açtığı yolda ilerleyerek kendini geliştiremezsin. Uygulamaya başla ufak ufak öğrenmeye çalış. Kendi öğrendiğin bir şeyi hem unutmazsın hem de öğrendiğin şeyi bilen kişinin sayısı az olur. Kimse kimseye işin püf noktasını öğretmez ;) Hayatta başarılar dilerim

Çok ama çok teşekkür ederim 2 sorum daha var. Ben bu yazılımı öğrenmek için kaynaklara nereden ulaşabilirim? Ve meslek lisesindeyim mekatronik bölümü seneye 10. sınıf olacağım zaten bölümüm şu an sayısal olarak geçiyor seneyede bir bölüm seçecek miyim acaba?

Çok ama çok teşekkür ederim 2 sorum daha var. Ben bu yazılımı öğrenmek için kaynaklara nereden ulaşabilirim? Ve meslek lisesindeyim mekatronik bölümü seneye 10. sınıf olacağım zaten bölümüm şu an sayısal olarak geçiyor seneyede bir bölüm seçecek miyim acaba?
Seneye bölüm seçmen gerekiyor diye biliyorum. Mekatroniğin içinde 2ye veya 3 ayrılıyor bölümler onların arasında tercih yapacaksın. Gelelim kaynaklara; Etik hacker olarak başlayabilirsin. Udemy'de kurs alarak yararlı işler yapabilir kendini geliştirmeye başlayabilirsin. Bunun yanında Sosyal mühendisliğini geliştirirsin, Linux kullanmayı öğrenirsin. Ufak ufak zamanla gelişir gidersin kendin bile anlayamadan.

Seneye bölüm seçmen gerekiyor diye biliyorum. Mekatroniğin içinde 2ye veya 3 ayrılıyor bölümler onların arasında tercih yapacaksın. Şimdilik bölümünle uğraş. Gelelim kaynaklara. Etik hacker olarak başlayabilirsin. Udemy'de kurs alarak yararlı işler yapabilir kendini geliştirmeye başlayabilirsin. Bunun yanında Sosyal mühendisliğini geliştirirsin, Linux kullanmayı öğrenirsin. Ufak ufak zamanla gelişir gidersin kendin bile anlayamadan.

Şu anda Udemy'den kurs satın alamıyorum onun yerine internetten bir kaynak veya YouTube'dan bir kanal var mıdır acaba yazılı kaynakta olur amacım öğrenmek.

Şu anda Udemy'den kurs satın alamıyorum onun yerine internetten bir kaynak veya YouTube'dan bir kanal var mıdır acaba yazılı kaynakta olur amacım öğrenmek.
Tekrardan diyorum böyle şeyleri gerçekten öğrenmek istiyorsan. Başkalarının açtığı yoldan ilerlemeyi bırakman gerek. Udemyde gerekli seviyeye geldikten sonra otomatik olarak kendin birşeyler yaparsın zaten. Sen şimdilik temelini at biranda olmaz böyle şeyler.

Tekrardan diyorum böyle şeyleri gerçekten öğrenmek istiyorsan. Başkalarının açtığı yoldan ilerlemeyi bırakman gerek. Udemy'de gerekli seviyeye geldikten sonra otomatik olarak kendin bir şeyler yaparsın zaten. Sen şimdilik temelini at bir anda olmaz böyle şeyler.

Tamamdır sağ olun deneyeceğim.

Geri
Yukarı