Siber Saldırıların Türkiye Üzerinde Yoğunlaşması

Ah, şimdi indiriyorum seni (!)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçeklik payı nedir?

Dosya Ekleri

• ERpEeu0W4AApqkN.jpg
    ERpEeu0W4AApqkN.jpg
    14,3 KB · Görüntüleme: 40
Bu haritalar çok doğru veri sunmuyor. Daha önce şu konuda belirttim.

Bu gibi siber saldırı haritaları tam manasıyla tüm siber saldırıları gösteren haritalar değil aslında ve bunlar belirli güvenlik çözümleri kullananlardan veya bir şekilde, bir ortaklık gibi şeylerle toplanan veriler ışığında elde edilen bilgilerden oluşmuş haritalar.

Tam manasıyla siber saldırıları doğru bir şekilde gösteren bir harita için veri merkezleri ve Türk Telekom ve Turkcell gibi kendi altyapılarına sahip firmaların çıkışlarından elde edilen verilerle bir harita düzenlenmesi gerekir ki bu da giriş ve çıkışın her an takibi anlamına gelir.

Yani uzun lafın kısası tüm siber saldırılar tamamıyla orada gözükemeyebilir.

Sanal dünyada, ülkede kendini korumaya alan kişi olmadığı için.
Bir tane hacker Türkiye'ye bir olta atsa maşallah subhanallah -demeyeyim de nazar deysin bari- bütün ülke avlanıyor. Kimse sanal alemde tedbirlerini almayınca ne olacak? Bir tane balıkçı düşünün, denize oltayı sallayacak. Daha sallamadan denizin bir bölgesinde yaşayan tüm balıklar 'gel beni de pişir' dercesine sazan gibi atlıyorlarsa ne olur? Balıkçı, teknesini tıka basa doldurur ama bir dahaki gelişinde denizin diğer kısımlarıyla artık ilgilenmez. Artık hep o bölgeden av yapar.
Türkiye halkının %95'inin, hemen hemen bundan bir farkı yok. Sergiledikleri davranışlar olarak. Hacker'ların da Dünya'nın diğer yerleri ilgilerini çekmiyor artık. Direkt buradan tatmin oluyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı