Siber şubeye şikayet etmeli miyim?

Şaka mı bu yazdıkların nasıl yok gir bir daha bak istersen.

Mernis data scriptlerini bende kurdum baktım cidden çalışıyor fakat T.C. doğum tarihi memleketi gibi bilgiler gününüzde hiçbir şeye yaramıyor.

Uğraşma boşuna yok gidecen karakola sonra senden ifade alacaklar çocuk şube gelecek pedegok gelecek onunla ifade verecek savcılığa gidecek orada uğraşacan yakın zamanda kardeşimin geçirdiği bir olay yüzünden karakola baş vurduk oradan süreci biraz biliyorum.

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi uğraşmıyacağım zaten başına bir şey de gelmez şikayetçi falan olsam :(. Uzatmayacağım. Tekrar yaparsa bende ne gerekiyorsa o an yaparım.

Siber polise şikayet direk gitmez ilk önce en yakın ilçe veya il emniyetine gidip durumu izah edin bunu müsait ve en kısa zamanda yapın böyle insanlar sıkıntılı vatandaşlık görevinizi yerine getirin.

Peki şikayet etsem şikayet ettiğim gibi polisler onlara haber falan verir mi yoksa ben şikayet ettikten aylar sonra mı polis onların evine gider veya ailesinden birini arar.

Son düzenleme:
Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi uğraşmıyacağım zaten başına bir şey de gelmez şikayetçi falan olsam :(. Uzatmayacağım. Tekrar yaparsa bende ne gerekiyorsa o an yaparım.

Peki şikayet etsem şikayet ettiğim gibi polisler onlara haber falan verir mi yoksa ben şikayet ettikten aylar sonra mı polis onların evine gider veya ailesinden birini arar.
En kısa sürede şikayetini alır işleme koyarlar ifadeni alıp çocuğun bilgisayarını incelerler babayı da alır zaten istediği kadar da silebilir herşeyi yine herşey açıga çıkar

Arkadaşlar merhaba,

Bizim okulda bir türeme var milleti mernis data vb gibi panel diyebileceğimiz şeylerle tehdit ediyor (tehditleri ciddi değil şakasına) benimle falan dalga geçiyorlardı. Serviste arkada illegal muhabbetler falan yapıyorlar. Çocuk bu işlerler uğraştığı için ortamı da var. Gittim okulun rehberlik servisine şikayet ettim. Sorun şu ki çocuğun bu yaptığı şeylere dair tek kanıtım kulaklarım. Yani bir SS vb. mesajlaşma falan yok. Çocuk 16 yaşında sicili temiz (ne okulda ne başka bir yerde suç kaydı vs. yok) daha okulda bir kere bile rehberliğe çağırılmadı onu bırak çocuk tek bir derse geç bile kalmadı. Fakat böyle bir çocuk panelle milleti tehdit ediyor. Siber şubeye şikayet etsem çocuğa bir şey yaparlar mı yoksa hiç uğraşmıyayım mı?

Bir de çocuğun yaptıklarını bilen fakat onunla takılmayan bir arkadaşı bana "o yapmıyor sadece millete hava atmak için yaptığını söylüyor" dedi.

Şikayet etsem bir şey çıkar mı?

Önemli not: Bu işlerle uğraşmam. Tek istediğim bu çocuk biraz korksun başı ağrısın. Rehberlik servisi çocukla konuştuğunu eğer ki bir daha olursa bizzat kendisinin sibere götüreceğini söyledi ve bana da şimdilik şikayet etme dedi.

Ne yapacağım hiç bilmiyorum çocuğun sicili temiz diye okulda sadece uyardı, elimde hiçbir kanıt ta yok hocalar bir sözleşme bile imzalatmamış.

Ne yapayım? Şikayet edersem başına bir şey gelir mi ve polis evine ne kadar sürede gider.

Özet: Elimde çocuğun bu yaptığı şeyler hakkında bir kanıtım yok. Tek kanıtım arkadaşlarım. Çocuk sanalda değil de daha çok okulda zorbalık yapıyordu. Düşününce polise gitsem kanıtta yok ki polis umursamaz bile.

Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Adına kütüphane kaydı açtırır en fazla takmayın böyle insanları hocam uğraştığınıza değmez.

Tam isminizi sosyal mecralarda kullanmayarak ya da tanıdığınız biriyse kendisini döverek ondan korunabilirsiniz😇

Allah'tan çocuk bir daha yapmayacağını zorbalıktan dolayıda pişman olduğunu falan söylemiş hocalara. Ayrıca nasıl yapıldığını da anlatmış. Bilmiyorum çocuk çok garip biri.

Geri
Yukarı