Sıcaklık değerlerı normal mi?

MelkanUchiha

Centipat
Daha fazla  
İlk gorsel; işlemci fanımın 2 ayağı kırık sanıyordum meğer 1 tanesı kırıkmıs amaa ışte 2 tanesını takmamıs hali boyleydı.

1638878160152.png

İkinci görsel; 3 ayağıda taktım 1 ayağı kırık sadece sizce değerler normal midir?

1638878128828.png

Normal değil, 89-90 dereceler riskli bölgeler, ayağı kırık demişsin, bu da fanın tam olarak oturmasını engelliyor ve yüksek sıcaklıklara sebep oluyor.

Çözüm 1: Hangi fanı kullanıyorsun bilmiyorum ama ayaklık satılan modelleri var sanırım veya 2.el temiz bir fan almak.
Çözüm 2: İlk adımı tamamladıktan sonra kaliteli bir macunu X şeklinde sürüp yaymak ve ince bir tabaka oluşturmak asla fazla sürmeyin, fazla sürmek demek sıcaklık daha da düşer anlamı taşımıyor.

CPU 80 üstünü görmüyorsa normal.
son 3 ayagı taktıktan sonra gormuyor hep 80in altında oyunlarda
Normal değil, 89-90 dereceler riskli bölgeler, ayağı kırık demişsin, bu da fanın tam olarak oturmasını engelliyor ve yüksek sıcaklıklara sebep oluyor.

Çözüm hangi fanı kullanıyorsun bilmiyorum ama ayaklık satılan modelleri var sanırım veya 2.el temiz bir fan almak.
ayaklık satılan modeller nedır?

Yani şu anda ben 2 ayak ile takıyorum işlemci soğutucusunu. Tabii ben LGA 1151 soğutucusunu LGA 775'e takıyorum. E7500 işlemci OC ile 70 dereceyi geçmiyordu. Ki bu Max sıcaklığı. Soğutucu 95W'lık büyük fanlı bir model (kule tipi değil.) 95 W sitesinde yazıyordu.

Bu soputucudan vardı. Çıkartırken 1 ayağını kırmıştım sonra 2 tırnak ile taktım sadece sonuç böyle. Ki şu anda OC olmadan 45 dereceyi geçmiyor.
İşlemci %60-%30 arası kullanırken 70 derece üstüne çıkmış. Fanı tamir etmenizi ve termal muacun değiştirmenizi öneririrm.
peki şunu alsam benı ıdare eder mi
1638879448470.png

Geri
Yukarı