Şiddetin kadını erkeği neden var?

M4VER1CK

Hectopat
Makaleler
1
Hep merak ettiğim şeylerden biri, neden şiddeti kadın erkek diye ayırıyorlar? Örneğin bir kadın erkekten dayak yeyince kadına şiddet ama bir kadın kadını dövünce sadece şiddet oluyor, bunun amacı ne? Önemli olan şiddet mi yoksa şiddetin bir erkek tarafından gerçekleştirilmesi mi?
Sanırım toplumda gizli bir erkek düşmanlığı söz konusu.

Sanırım aradaki fiziksel güç farkından.
Güç farkı erkek ile erkek kadın ile kadın arasında da var fakat güçlü bir erkek kendisinden güçsüz bir erkeği dövünce aynı etkiyi yaratmıyor, toplum ve özellikle medya bunun en bariz örneği

Hep merak ettiğim şeylerden biri, neden şiddeti kadın erkek diye ayırıyorlar? Örneğin bir kadın erkekten dayak yeyince kadına şiddet ama bir kadın kadını dövünce sadece şiddet oluyor, bunun amacı ne? Önemli olan şiddet mi yoksa şiddetin bir erkek tarafından gerçekleştirilmesi mi?
Sanırım toplumda gizli bir erkek düşmanlığı söz konusu.
Şiddetin kadını, erkeği yoktur. Şiddet şiddettir. Sınıflandırma yapılmasının tek sebebi belli bir grubun diğerlerinden fazla şiddet görmesidir.

Şiddetin kadını, erkeği yoktur. Şiddet şiddettir. Sınıflandırma yapılmasının tek sebebi belli bir grubun diğerlerinden fazla şiddet görmesidir.
Şiddet hemcinsler arasında daha fazla oluyor fakat bu klasik ''şiddet'' olarak değerlendiriliyor neden hemcins şiddeti olarak geçmiyor ?
Eğitim alıp cahil kalanlar da var malesef

Şiddet hemcinsler arasında daha fazla oluyor fakat bu klasik ''şiddet'' olarak değerlendiriliyor neden hemcins şiddeti olarak geçmiyor ?

Önüne geleni üniversiteye alırlarsa, her yere üniversite açarlarsa bu durum normal.

Hemcinssel şiddet zannımca insanın doğal bir dürtüsü olarak görülüyor. Ortaokul veya lise yıllarında erkek erkeğe kavgalar bu durumdan dolayı gayet normal karşılanıyor. Tabii ki artık primitif canlılar değiliz. Yarattığımız modern dünyada şiddetsiz yaşayabiliriz, ancak arkadaşın da dediği gibi:

Önüne geleni üniversiteye alırlarsa, her yere üniversite açarlarsa bu durum normal.
Aslında ülkemiz öğrencilerini herhangi bir üniversite ortamına alıştırmıyorlar, kağıt üzerine yapılan sınavlarla düşünen birey yetiştirilemez. Her şeyi başı eğitim, eğitim sistemimiz ise içler acısı.

Artık haberlerde ,özellikle, "erkeğin kadına" yaptığı şiddetten bıktım bıktım bıktım... Keşke şu eğitimsizlik, cahillik denen sorunlardan kurtulsak. Çoğu erkek kadından kendini güçlü gördüğünden dolayı şiddete başvuruyor. Yemin ediyorum, açıyorum haberleri. Hep bu tip haberler karşıma çıkıyor. İnşallah hak ettikleri cezayı alırlar. Bu gibi haberleri de duymayız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı