Şiddetin sorumlusu oyunlar mı? FOX TV Amerika oylaması

Raşit Gönenç

Kilopat
Makaleler
113
Yer
Bucak-Burdur
Daha fazla  
Meslek
Online İngilizce Öğretmeni
Arkadaşlar Fox TV Amerika sitesinde şiddet olaylarının sorumlusu video oyunları mı şeklinde bir anket yapılmış ve Yes diyenlerin fazla olması gerçekten kötü bir durum. Pek çok yabancı oyun sayfası buraya davetiye gönderiyor ve No seçeneğini daha da arttırılması isteniyor. Ben oyumu verdim. Sizlerden de Hayır oyunu bekliyorum.

Do you believe violent video games are to blame for inciting mass murderers, as some researchers say? | Fox Nation

8Jx3ECX.png

Bence de oyunlar şiddetin sorumlusu değiller.
Bazı arkadaşlar sanal ile gerçeği ayır edemeyecek durumda oluyorlar, bir manyaklık yapıldığında " aaaaa bu çocuk şu oyunu oynuyoduuuu" diyorlar.

Kabul, zamanında Metin 2 oynadıktan sonra çomakla arkadaşıma vurmuşluğum vardır ama şakasına yani.
Sinirlerine hakim olamıyorsan suç oyunun değil, ben de pek hakim olamam sinirlenince ama sebebi oyunlar değil. Oyunlar güzel şeyler :D Tabi bazı oyunlar hariç :D

Fikrimi değiştirdim arkadaşlar :D Oyunlar şiddete neden olabilir.
Al abi, bu oyun her şeye sebep olur işte :D Oluyormuş daha doğrusu :D
Çocuk bir an kendisini kurt sandı, monitöre saldıracaktı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fox, ABD'nin en muhafazakar kanalıdır ve genelde hep yandaş yayın yapar. İzleyicisi de koyundur kısacası. O yüzden boşuna kasmayın, sonuçları etkilemeniz zor. Oluruna bırakın :) ABD bugün bireysel silahlanmada rekor kırmaktadır :)

Oyunlarda ki sınırlamaya göre oynandığı zaman çocuklarda hiçbir etki yapmaz. Örneğin: "+12 Şiddet ve Korku" . Ülkemizde ne TV'larda olsun ne de böyle oyunlarda kimse bu uyarılara dikkat etmiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı