Çözüldü Sierra 10.12.1 güncelleme sonrası 10.12 ile yeniden başlama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

aliber

Hectopat
Daha fazla  
Güncellemeyi indirdim fakat yeniden başlata basınca yeniden başlatıyor ama tekrar 10.12'den devam ediyor sistem.
2016-10-26_12-41-11.png

Öyle bir seçenek görmemen lazım zaten. Sadece yapman gereken güncellemeyi yapıp OS sistemi yeniden başlattığında OS kurulu HDD'yi seçmek.

Öyle bir seçenek görmemen lazım zaten. Sadece yapman gereken güncellemeyi yapıp OS sistemi yeniden başlattığında OS kurulu HDD'yi seçmek.

Sorun ne ile alakalı olabilir fikrin var mı acaba? Apple sitesinde de indirdim ayrıca güncelleştirmeyi videodaki gibi yükledim yeniden başlat diyor ama 10.12 ile geliyor tekrar. Teşekkürler.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Rehberi dikkatli incelemedin sanırım:
  • Şimdi MacOS Sierra'yı Apple Store'dan indirin. İndirme bittikten sonra Yükleme penceresi otomatik olarak açılacak.
  • Yükleme penceresi otomatik olarak açılmaz ise klavyenizde yön tuşlarını kullanarak "Boot MacOS(Sizin HDD)" seçin:
    screenshot0-png.190159

• Burada yükleme yapacağınız diski seçin. Yükleme başladıktan bir süre sonra sistem otomatik olarak restart yapacaktır.
  • Clover Boot Menü yükleme ekranına geldiğinizde, Boot OS X Install seçeneğini seçin. (Örnek:Boot OS X Install from Montezuma HD). Eğer bu ekranda Boot OS X Install seçeneği yerine Sistem kurulu HDD seçerseniz, MacOS Sierra yükseltme yapmadan direk olarak El Capitan'a geçer.
  • Yukarıdaki gibi Boot OS X Install seçtikten sonra yükleme yapaılcak ve sistem tekrar yeniden başlatılacak.
  • Yeniden başladığında Boot Mac OS X seçeneğini seçin.( Örnek:Boot Mac OS X from Montezuma HD)

Rehberi dikkatli incelemedin sanırım:

itunesda şu an böyle görünüyor. Combo güncelleme ile olanı yukarda video olarak attım.
2016-10-29_13-32-10.png

Rehberde "İndirme bittikten sonra Yükleme penceresi otomatik olarak açılacak." böyle diyor ama bende böyle bir şey olmuyor yeniden başlat diyor sadece yeniden başlatınca da bir şey olmuyor. Teşekkürler.

Bir de rehber el capitandan sierraya geçmek için. Benimki 10.12 den 10.12.1 e geçmek için.

Son düzenleme:
Şunu deneyebilirsin. Apple Store uzerinden Sierra indirip Unibeast rehberini takip ederek kurulum imajı hazırla. Ardından bununla HDD'ni formatlamadan kurulumunu yap.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı