Sıfır bilgisayara bozuk ekran kartı takmak

ajora

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Bir problemim var, yardımcı olabilen olursa çok sevinirim;

Mevcut bilgisayarım şu an arızalı durumda, açılmıyor ve sorun büyük ihtimalle anakart veya PSU'da (mahalledeki bilgisayarcıya götürmüştüm, anakart ve PSU'yu değiştirdiğinde sorun düzelmişti ama aynı sorun bir ay geçmeden yeniden yaşanmaya başladı. Taktığı anakart ve PSU'da çok kalitesiz parçalardı, büyük ihtimalle o sebeple arıza yeniden tekrar etti).

Sonuç olarak bu bilgisayardan ümidi kestim ve yeni bir kasa topluyorum. Oyun oynamadığımdan ekran kartı benim için çok önemli değil, o yüzden yeni bir ekran kartı almayıp önceki kasamdaki Radeon HD 7850'yi yeni bilgisayarımda kullanmak istiyorum ancak önceki kasa çalışmadığından yeni sisteme zarar verip vermeyeceğinden emin değilim.

Sorularım ise şu şekilde:

- Önceki sistemde anakart ya da PSU arızalıysa bundan ekran kartı zarar görebilir mi?
- Ekran kartı bir şekilde zarar gördüyse, bu bozuk ekran kartı yeni sisteme de zarar verebilir mi?
- Bozuk ekran kartı sisteme zarar verirse hangi parçalara zarar verebilir, sadece anakart mı?

Bu soruların cevapları doğrultusunda risk alıp kartı yeni sistemde deneyip denemeyeceğime ya da hiç risk almadan yeni bir ekran kartı alıp almayacağıma karar vereceğim aslında. O yüzden cevaplarınız benim için önemli. Şimdiden teşekkür ederim.

Geri
Yukarı