Çözüldü Sıfır binada internet altyapısı yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mk34_34

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Türkiye
Yeni bir daireye taşındım. Bina cadde üzerinde. Caddenin üzerindeki binalarının tamamında internet var. Bizim apartmanın yapımı 1 ay önce bitmişti. Altyapı sorguluyorum şöyle bir ifade çıkıyor: "Adresinizde Altyapı/Port bulunmamaktadır. Maalesef başvurunuza devam edemiyoruz." Konuyla ilgili destek olabilecek biri varsa sevinirim. İyi haftalar.

Yeni bir daireye taşındım. Bina cadde üzerinde. Caddenin üzerindeki binalarının tamamında internet var. Bizim apartmanın yapımı 1 ay önce bitmişti. Altyapı sorguluyorum şöyle bir ifade çıkıyor: "adresinizde Altyapı/Port bulunmamaktadır. Maalesef başvurunuza devam edemiyoruz." konuyla ilgili destek olabilecek biri varsa sevinirim. İyi haftalar.

Sorun çözülene kadar Superbox alabilirsiniz mobil internet bölgenizde iyiyse.

Farklı durumlar söz konusu olabilir. Binanın iskanı çıkmadığı için altyapı sorgulamada görünmüyor olabilir. Bu durumda müteahhit ile görüşülmesi gerekiyor. Bunun dışında bina sakinleri internet sağlayıcıya başvuru yapabilir, genelde süreç uzun sürer.

@Mirac533 Altyapı yoksa tüketici haklıdır ve taahhüt iptal olur. Konu sahibi ise öyle bir durumdan bahsetmiyor. Özel sorularınız için ayrı konu açın.

@mk34_34 Hiç altyapısı tamamlanmamış binada oturmadım ama hep genç binalara taşındım şimdiye kadar. Taşındığım binalar da hep site olduğu için teslimde ya da teslimden hemen sonra mütahhit aracılığıyla altyapı getirilen binalar oldu diye biliyorum. Sizde öyle bir avantaj yoksa bile imza toplayarak kolayca altyapı talebinde bulunabilirsiniz. Binalarda müşteri çok olacağı için, bütün operatörler ilk gelip en çok müşteriyi kapmak isteyecektir.

Farklı durumlar söz konusu olabilir. Binanın iskanı çıkmadığı için altyapı sorgulamada görünmüyor olabilir. Bu durumda müteahhit ile görüşülmesi gerekiyor. Bunun dışında bina sakinleri internet sağlayıcıya başvuru yapabilir, genelde süreç uzun sürer.
Evet, binada iskan yok. Belediye ile görüştüm, 1 ay içinde işlem biter. İskan verebiliriz dedi. İskan almadan önce de bağlanamaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı