Sıfır binaya altyapı çektirmek

iMiralay

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Web Developer
Selam, normal şartlarda TurkNet abonesiydim fakat taşınma kararı aldığımız için sıfır bir binaya geçiyoruz. Evimiz ilçemizin merkezinde, mahallede altyapı var fakat bina yeni olduğu için binada herhangi bir internet altyapısı yok hatta elektrik ve su dahil yeni bağlatılıyor. Eve ilk taşınanlar biziz, internet altyapısını binaya nasıl getirtebiliriz? Dilekçe mi yazmamız gerekiyor? Bu konuda doküman var mı?

Cevaplayanlara teşekkürler.

Önce sokakta veya etrafınızda hangi altyapı var öğrenin. İnternet verenlerin sitesine girip haritalarına bakın.
Örneğin Turksat kablonet varsa sokakta arayın firmayı istiyorum deyin. Onlar kayıt alıp işleme başlıyorlar.
Ama örneğin sokakta kazı yapılması vs gerekiyorsa belediyeden izin alıyorlar sıraya vs koyuyorlar 4-5 ay sürebiliyor.
Arayıp sürekli takip etmeniz gerekiyor.

Eğer bulunduğunuz semt, sokak vs hiç altyapı yoksa işiniz daha zor olabilir.
Superbox gibi birşey almanız gerekiyor. O da çok pahalı. Ama el mecbur oluyor.

Benim sokakta superonlinefiber var 2 yıldır. Hala binaya çekmediler mahallenin bazi yerlerinde var ama nasıl getirilir?

Hangi firmayı bağlatmak istiyorsanız arayın sorun onlar size en net cevabı verecektir. Altyapı ile ISS aynı firma olsun ona dikkat edin. Misal Superonline Türk Telekom altyapısıyla fiber çekeriz falan derse reddedin çok sorun yaşarsınız.

Selam, normal şartlarda TurkNet abonesiydim fakat taşınma kararı aldığımız için sıfır bir binaya geçiyoruz. Evimiz ilçemizin merkezinde, mahallede altyapı var fakat bina yeni olduğu için binada herhangi bir internet altyapısı yok hatta elektrik ve su dahil yeni bağlatılıyor. Eve ilk taşınanlar biziz, internet altyapısını binaya nasıl getirtebiliriz? Dilekçe mi yazmamız gerekiyor? Bu konuda doküman var mı?

Cevaplayanlara teşekkürler.

Dilekçeyle falan olacak iş değil bunlar. Şebeke verilecek tarih ne zamana belirlendiyse o zaman altyapı geliyor. Bir yerlere şikayet etmeyle veya başvurmayla bu süreci hızlandıramazsın. Ben de sıfır daire aldım 3 aydır altyapı yok mecburen Superbox kullanıyorum ve 30 iş günü icinde altyapı geleceği söylendi. Beklemekten baska yapabilecegin bir şey yok.

Güncelleme: ISS'lerde gözüktüğüne göre mahallede Türk Telekom Hipernet gözüküyordu. Türk Telekom'u aradım ve ön başvuru talebinde bulundum, bu sırada tabii pakette düzenleyip sizi müşteri yapıyorlar ve altyapı geldikten sonra kurulum randevusu oluşturuyorlar otomatik.

Kayıtları vesaire yaptık ve ilgili saha ekiplerine bildirimleri geçtik. Ekiplerin inceleyeceğini ve tahmini süre veremediklerini söylediler. Şansımıza ya uzun sürecek ya da kısa sürecek. Sokakta altyapı var zaten fakat bina yeni olduğu için binaya çekilen hat yok, bu sebeple "şahsi" fikrimce kısa sürebilir diye ümit ediyorum.

Gün içerisinde başka gelişme olursa aktarırım veya bağlantılar yapılırsa yine güncelleme atarım buraya.

Ek: İlgili müşteri temsilcisi, altyapı gelince isterseniz paketi uygulatabilir istersenizde uygulatmayabilirsiniz diye ekledi.

Geri
Yukarı