Sıfır egea hatchback urban Plus alınır mı?

eXxx

Picopat
Yer
ZindanAltı
Merhaba değerli forum sakinleri.

Kendime orta halli bir araba düşüncem var ve bunda başlıkta da belirttiğim gibi egea urban Plus 2020 modeli "sıfır"

1.4 benzinli motor 95HP manuel. Sizce eksikleri artıları nelerdir alınır mı alınmaz mı?

Kullanan veya kullanım tecrübesi olan arkadaşlar cevaplarsa iyi olur.

Öncelikle egea da urban plus paket gayet yeterli donanıma sahip. Donanımdan yana aklınızda hiçbir şoru işareti kalmasın. Fiyatına göre gayet güzel donanımı var. Düşünmeniz gereken şey motor.

1.4 atmosferik bir motor olduğu için torku düşük bu yüzden performansı üzüyor. Rampada devrili de kullansanız, arabayı da yırtsanız gitmiyor atmosferik olduğu için. Kalkışta da aynı şekilde diğer arabalar serice kalkarken siz geride kalırsınız devir artar, araba gitmez. Sollamada kalma olasılığınız var hele rampada sollamayı hiç denemeyin. + olarak da 1.4 motor kesinlikle yağ eksiltir. Bagajda motor yağı ile gezmeye hazır olun. Bunları göz önünde bulundurarak satın alın. Bizde 1.3 dizel easy egea var 1.4 yanından bile geçemiyor. Paket düşürüp dizel almanızı öneririm veyahut 2. ele yönelin.

@Ek01000 Yeni vergi dilimlerinden sonra fazla seçenek kalmadı artık... Araba kaliteli değil, eksikleri çok ama bu paraya sıfır başka C segmenti alabilecek araba pek kalmadı. Eğer bu donanımın yanında yine alt vergi diliminde kalacak şekilde ek güvenlik paketi eklenmiş haliyse bence çok mantıksız değil.

1.4 fire alma. Sadece ekonomik bir motor. Başka hiç artısı yok. Egea alınacaksa dizel. Yoksa almayın. Zaten egea binilecek bir araba değil. 50 bin Km'de bagaj sallanmaya başlıyor.

Deli gibi gezen biri değilim, 2015 fiat fiorino mevcut şu an Km'si 40 bin de :D.
Açıkcası yorumlardan sonra biraz soğuk bakmaya başladım arabaya, tamam yine bir alfa romea almıyoruz da, bu kadar gömmeniz bir gözümü korkutmadı değil. :D.

Peki Egea bandında sıfır önerebileceğiniz bir araba var mı?
Fiyat/fayda oranı olarak Egea alınmaz diyenler o paraya (C sınıfı) neler önerecek merak ediyorum ben de. :D

1998 yılı platformu, daha dayanıksız iskelet yapısı olan, Fransız bir grubun en ucuz arabasını önerenler çıkarsa bozuşurum burada. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı