Çözüldü Sıfır HDD döngüsel artıklık denetimi hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xCCessaRRx

Decapat
Katılım
25 Temmuz 2019
Mesajlar
245
Makaleler
1
Çözümler
1
Merhaba arkadaşlar, geçen günlerde bir bilgisayar topladım ama HDD bütçem kaldırmadı ve SSD kullanıyordum. Şimdi yanına HDD alacak para geçti elime malum 256 GB depolama ile bilgisayar kullanmak tam bir işkence. İnternetten sipariş ettim bağladım PC'ye her şey yolunda disk yönetimine girdim direkt disk başlatma ekranı geldi karşıma GPT seçip tamama tıkladım ve "veri hatası (döngüsel artıklık denetimi)" diye bir hata alıyorum. Aynı zamanda CMD diskpart ile clean komutu yapıyorum hiçbir sorun yok oraya kadar ancak clean komutundan sonra "create Partition primary" yapınca CMD'den de aynı hatayı veriyor.

CMD üzerinden "check disk" de yapamıyorum çünkü disk yeni olduğu olduğu için sürücü harfi bulunmuyor. Kısacası ne yapacağımı şaşırdım yani daha önce kullandığım bir disk olsa diyeceğim ki bozulmuştur. Ama sıfır ürün olduğu için acaba ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum diye düşündüm size danışmak istedim. Son çare olarak iade edeceğim eğer siz de arızalı derseniz. Bu arada o kadar çaresiz kaldım ki bir flaşa Windows 10 yazdırdım. Format atarmış gibi girip diski biçimlendirmeyi bile denedim ama nafile diske yeni deyip boyutun tamamını oluştur dediğimde yeni alanlar oluşabilir diyor ama tamama tıklayınca hiçbir tepki vermiyor, aynı şekilde kalıyor sanki hiç dokunmamışsın gibi.
Kimseden cevap yok mu ya?
@Recep Baltaş hocam siz bir yardım edin bari lütfen.
 
Son düzenleme:
Çözüm
Disk arızalı. Sıfır ürün de olsa bazen böyle arızalı ürünler olabiliyor. Diski geri göndermenizi veya değiştirmenizi öneririm.
Yukarı