Sıfır iPhone 14 Pro Max almak

Yasintaktay

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Sahibinden sıfır iPhone almak istiyorum Gürcistan'dan daha uyguna geliyor bazı ilanlar. Bu konuda deneyimi olan veya öneride bulunabilecek biri var mıdır?

Kayıt işini halledebileceksiniz sorun çıkmaz alabilirsiniz ama şunu bilin 1 yıl uluslar arası garantisi var diye satılan apple ürünlerine apple store tr bakmıyor yani garantisiz ürün alıyorsunuz dikkat edin

Merhaba arkadaşlar,
Sahibinden sıfır iPhone almak istiyorum Gürcistan'dan daha uyguna geliyor bazı ilanlar. Bu konuda deneyimi olan veya öneride bulunabilecek biri var mıdır?
Gürcistanı bilmiyorum ama ben Kıbrıstan almıştım. Ne sormak istiyorsun tam olarak?

Dolandırıcı olabilirler dikkatli ol.
yanında açıp kurulumu yaptıktan sonra nasıl bir sıkıntı olabilir

Kayıt işini halledebileceksiniz sorun çıkmaz alabilirsiniz ama şunu bilin 1 yıl uluslar arası garantisi var diye satılan apple ürünlerine apple store tr bakmıyor yani garantisiz ürün alıyorsunuz dikkat edin
kayıt işi için gürcistan a gir çık yetmiyor mu

Gürcistanı bilmiyorum ama ben Kıbrıstan almıştım. Ne sormak istiyorsun tam olarak?
elden gidip mağazadan mı aldınız şahıstan mı acaba

yanında açıp kurulumu yaptıktan sonra nasıl bir sıkıntı olabilir

kayıt işi için gürcistan a gir çık yetmiyor mu

elden gidip mağazadan mı aldınız şahıstan mı acaba
Mağazadan almıştım hocam. Teknoloji mağazası, ufak bir yerdi. Telefoncu gibi ama başka teknolojik ürünleri de vardı. Kapalı kutu, apple sitesinden kontrol edip almıştım. Memnunum, hiçbir sıkıntı çıkmadı.

Arkadaşlar Apple TR bakmıyor diye bir şey yok. 1 yıl uluslararası garanti kapsamında aldığınız cihazı dünyanın herhangi bir noktasında ki Apple yetkili servisine götürdüğünüzde size garanti kapsamında hizmet vermek zorunda.

Türkiye için olan durum ise durum şöyle, Türkiye'de Apple teknik servis altyapısı yetersizliği eğitimli tamir teknisyeni eksikliği dolayısıyla ve müşteri memnuniyetini ön planda tutmak için bir dönem garantiye giren cihazların çoğunu uzun servis süreleri ya da özensiz işçilik sorunlarından kaçınmak için 0 ürün ile değiştiriyorlardı.

Apple Türkiye ekibi elinde sadece Türkiye pazarına kayıtlı ürünler olduğu için değişim yapmıyorlardı. Çünkü değişim yapılması durumunda sizin yurt dışı telefonunuz bir anda Türkiye'den alınmış Türkiye garantili ürün haline geliyordu doğal olarak. Bu birçok Asya ülkesi, Avrupa ve Amerika için pek sorun değil çünkü yurt dışından alınmış cihazları engellemeye çalışan bir vergi sistemleri yasaları yok ama Türkiye yasaları, şartları gereği Apple size verdiği telefon için gümrük vergilerini KDV'sini ÖTV'sini TRT payını vs. ödediği bir cihazı size veriyor ve bu vergilerin hiçbirisi sizden talep edilemiyor. Bu durumun suistimalinin önüne geçmek ve ödenen vergilerden dolayı zarar etmemek (kardan zarar) için bu cihazlara bazı istisnalar hariç servis verilmiyordu. Yani Apple Türkiye yurt dışı cihazlara servis vermiyordu çünkü telefonu tamir edecek servis ekibi yoktu ve telefonu 0 ürün ile değiştirmek yazdığım durumdan dolayı işine gelmiyordu.

Bugün ise Apple Türkiye'de ki teknik servis ağını geliştirmiş, genişletmiş durumda ve birçok tamir teknisyenini kendi bünyesinde istihdam etmekte, yedek parçaları elinde bulundurmakta. Telefonun komple değişimi ya da IMEI no etkileyecek telefonun kayıt durumunu etkileyecek anakart değişimi gibi bir durum olmadığı sürece garanti kapsamında onarım sağlayacaklardır. Tabii sizin için bu çok önemli bir konuysa önce bir Apple mağazasına gidip oradaki çalışanlardan bilgi alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı