Sıfır Noktası Nedir?

168182

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, şu an bir arayış içerisindeyim ve bilgisizim. Bilgimi yükseltmek için ilk oluşan ne ise, bizi oluşturan ne ise onu bulmaya çalışıyorum.
Önce felsefeye(Thales) bakıyordum fakat oradan İyonya gözüme çarptı. İyonya'yı araştırdım ve bu böyle olmaz dedim. Tarih çıktı karşıma ve Heredot'u araştırmaya başladım. Sonra o da olmaz dedim ve insana baktım, insandan primatlara geçtim, oradan hominina ve bipedal konularına girdim fakat bunun öncesi de olmalı dedim. Bipedalı araştırırken evrime geldim ve yaratılış nedir dedim ve konuya girdim. (Dinsel değil...) Oradan organizmalara kadar gittim fakat organizmalardan sonra aklıma direkt tek hücreli canlılar geldi.
Sıfır noktası burası mı? Yoksa başka var mı? Sıfırdan başlayarak tarih, felsefe ve günümüze geleceğim.
Psikolojik bir sorun sanırım çünkü bir işi yapamadığım zaman ilk başa dönüyorum. Kafamda bazı soruların cevabı oturmadı, sıfıra dönmek yardımcı olabilir diye düşünüyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Ek olarak, sıfır noktası derken hücrelerin içerisindeki maddelerin de maddesine kadar söyleyebilirsiniz. Sıfırı arıyorum...

Misal.

Matematikte sıfır noktası düz uzayda O harfi ile gösterilen özel bir noktadır. Kartezyen eksenler sisteminde eksenlerin kesiştiği nokta sıfır noktasıdır. Düz uzayda sıfır noktası herhangi bir uygun nokta olarak seçilebilir. Bu seçim işlem sonucunda herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.

Yani pek çok şekilde "0" anlamlandırılır bunu pek çok konuda farklı yorumlarız, mesela şuan için en küçük madde kuarktır. Senin sorunun cevabı ise atomlardır hücrenin en küçük yapı taşı atomdur.

Bence soru hatalı. Başlangıç noktası olarak düzeltilmeli. Çünkü matematik evreni deneyle kanıtlanamaz. Çünkü kendi kurduğumuz bir evrendir matematik.

Bence soru hatalı. Başlangıç noktası olarak düzeltilmeli. Çünkü matematik evreni deneyle kanıtlanamaz. Çünkü kendi kurduğumuz bir evrendir matematik.
Ben kanıtlamayı işin içine katmıyorum. Okumak istiyorum ve nereden başlamalıyım? Sadece bunu öğrenmek istedim.
Misal.

Matematikte sıfır noktası düz uzayda O harfi ile gösterilen özel bir noktadır. Kartezyen eksenler sisteminde eksenlerin kesiştiği nokta sıfır noktasıdır. Düz uzayda sıfır noktası herhangi bir uygun nokta olarak seçilebilir. Bu seçim işlem sonucunda herhangi bir değişikliğe yol açmayacaktır.

Yani pek çok şekilde "0" anlamlandırılır bunu pek çok konuda farklı yorumlarız, mesela şuan için en küçük madde kuarktır. Senin sorunun cevabı ise atomlardır hücrenin en küçük yapı taşı atomdur.
Atomaltı parçacıkları ya da proton vb. daha başlangıç olmuyor mu?

Ben kanıtlamayı işin içine katmıyorum. Okumak istiyorum ve nereden başlamalıyım? Sadece bunu öğrenmek istedim.
Ben eğer size kaynak önerirsem sizi etkileyebilirim. Bu yüzden kaynak önermiyorum.
Ama benim görüşümü merak ediyorsanız sorabilirsiniz. Seve seve cevaplarım.

Ben eğer size kaynak önerirsem sizi etkileyebilirim. Bu yüzden kaynak önermiyorum.
Beni etkilemeniz sorun değil, herkes etkilenmiştir.
Misal.

Paylaşmak istedim. Araştırmam sonucu "temeli olmayan" olguyu öğrendim." Bunun adı temel parçacıkmış ve evreni oluşturduğu varsayılan yapı taşı olarak geçiyor. Araştıran olursa hızlıca bulsun.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı