Sıfır RX 6700 XT sistem WattMan hatası verir mi?

domdom

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce bu bilgisayarı aldım: pc linki biraz araştırma yaptım birkaç kişi eskiden bu kartta olmasa bile tam bulamadım WattMan yaşamış çökme renk sorunları gibi. Gerçekten çok korkuyorum param boşuna mı gitti? Bu bilgisayarda 1080p ayarlarda RDR2 Warzone 2.0 Escape from Tarkov sons of the forrest gibi oyunları high Ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Oynatır mı sorunsuz ve WattMan sorunu çıkarır mı? Yarın teslim alacağım teslim almadan iade edeyim sorun olur ise.

Merhaba. İyi fiyata iyi bir sistem almışsınız. WattMan hatası yaşayacağınızı zannetmiyorum. Bu sorunun RX 6000 serisinde neredeyse çözüldüğünü söylüyorlar. Zannedersem bu hata PSU'dan da kaynaklanabiliyor. Sizin güç kaynağınız da iyi. Sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum. Zaten paranız hiçbir şekilde boşa gitmez. Garantisi var aldığınız ürünün.

Teslim aldıktan sonra önerilen son sürücüyü kullanıp oyunlarda ve yük programlarında test edeceksin. Düzgün sürücüyle sorun yaşamazsın.
RX580 kafasından çıkalım artık lütfen. 6xxx serisinde Wattman hatasının sürücüyle alakası yok denecek kadar az. 2 senedir 6900XT kullanıyorum bir kere bile almadım Wattman hatası.

RX580 kafasından çıkalım artık lütfen. 6xxx serisinde Wattman hatasının sürücüyle alakası yok denecek kadar az. 2 senedir 6900XT kullanıyorum bir kere bile almadım Wattman hatası.
Neyin kafasından çıkacakmışım, bizzat olduğum bir hatayı söyledim. 2 arkadaşım da 6700 XT kullanıyor ve biri sürücü yüzünden sorun yaşayıp düşürünce sorununu çözdü. Her sistemde her sürücü performansı aynı çalışmıyor, bence siz ezbere kafalardan çıkın.

Sen almayınca da kimse zaten o hatalardan Wattman almıyor, seni kaynak alacağız herhalde.

Ya bu WattMan konularında WattMan, neden çözümü bilinmeyen, PC'yi brick eden bir şeymiş gibi korkuluyor? En kötü senaryoda oyundaysan oyunun crash veriyor, oyundan atıyor. Hoş mu değil ama abartıldığı kadar bir olayı yok.

İki undervolt yaparsın, az clock speed düşürürsün çözülür. Undervoltu abarttığım için sadece bir oyunda siyah ekranlı WattMan aldım, düzgün iki ayar yapınca da düzeldi yani. Stock haliyle kullanırsan WattMan alma ihtimalin az. Yüzde sıfır mı değil ama az.

Zaten "WattMan" denilen şey AMD Software'de nereye tekabül ediyor, bunu bilirseniz hatayı çözmenizi sağlayacak yeri de anlıyorsunuz.

Bios'a her girişimden sonra wattman hatası veriyor ama birşey olmuyor. Sadece Global ayarlar sıfırlanıyor ama oyunlara özel yaptığınız ayarlar sabit kalıyor. Zaten Fast Boot'u kapatmadığınızıda hata mesajı gelmiyor ama Global ayarlar bilgisayar her açılışında standart haline dönüyor. Oyun içinde bir wattman hatası almadım 6700XT'ye geçtikten sonra...

RDR2'yi ortalama +90 FPS ile çok rahat oynarsınız ULTRA ayarlarda

Arkadaşlar merhaba. 2 gün önce bu bilgisayarı aldım: pc linki biraz araştırma yaptım birkaç kişi eskiden bu kartta olmasa bile tam bulamadım WattMan yaşamış çökme renk sorunları gibi. Gerçekten çok korkuyorum param boşuna mı gitti? Bu bilgisayarda 1080p ayarlarda RDR2 Warzone 2.0 Escape from Tarkov sons of the forrest gibi oyunları high Ultra ayarlarda oynamak istiyorum. Oynatır mı sorunsuz ve WattMan sorunu çıkarır mı? Yarın teslim alacağım teslim almadan iade edeyim sorun olur ise.

6 aydır falan ben de RX 6700 XT sisteme sahibim. Henüz hiçbir sorunla karşılaşmadım.

Geri
Yukarı