Çözüldü Sıfır telefonda "Kayıt dışı olduğu tespit edilen IMEI" uyarısı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crypto Guard

Hectopat
Makaleler
2
Dün Samsung bayisinden Galaxy A32 LTE aldım.
Telefon sıfır ama bugün "yasal uyarı" diye bir mesaj geldi. Telefonun 120 gün sonra kullanılamayacak olduğunu söyledi.
Telefonu aldığım Samsung bayisi şu an kapalı olduğu için buraya sormak istedim. Bu sorun oluşturur mu, iade mi olur yoksa IMEI kaydı mı olur?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    3,3 KB · Görüntüleme: 420
Çözüm
Ben de dün satan firmayla görüştüm bana da normal dedi. Bekleyelim bakalım.
Bugün itibarıyla iki IMEI'nin de kaydı yapıldı. Teslim aldığım tarihten itibaren 15 gün geçti. Bu süreçte Samsung Türkiye yardımcı oldu. @PanxeR adlı arkadaşımızın dediği gibi cihaz KVK, genpa veya Samsung Türkiye garantili ise bir sıkıntı çıkmıyor. Aynı sorunu yaşayanlar varsa içiniz rahat olsun. 2-3 hafta sonunda kaydı yapılıyor.

Benim de az önce kayıtı olduğunu gördüm mutluyum
Çözüm;

"444 7 711" aradım kayıt oluşturdular (telefonun IMEI adresini soruyolar bu arada).

24 saat sonra arayacaklarını söylediler öğlen bir civarı aradılar.
Arayan nereden aldığını soruyor garanti olayını anlatıyor falan ondan sonra 10 dk içinde sizi tekrar arayacağız diyorlar kaptıyorlar aradıklarında kayıt alındı deniyor.
Ardından birkaç gün sonra biri arıyor işleme alındı diye.
Bir hafta içinde bir daha arayıp BTK haber verilidi deniyor.
En son 5 6 güne de devleten IMEI Sorgulama yapınca kayıtlı yazıyor zaten.

1632510158675.png
Ben birkaç kişiyle konuştum normal bir şey olduğunu söylediler.
Bugün itibariyle iki IMEI'nin de kaydı yapıldı. Teslim aldığım tarihten itibaren 15 gün geçti. Bu süreçte Samsung Türkiye yardımcı oldu. @PanxeR adlı arkadaşımızın dediği gibi cihaz KVK, Genpa veya Samsung Türkiye garantili ise bir sıkıntı çıkmıyor. Aynı sorunu yaşayanlar varsa içiniz rahat olsun. 2-3 hafta sonunda kaydı yapılıyor.

Son düzenleme:
Bugün itibarıyla iki IMEI'nin de kaydı yapıldı. Teslim aldığım tarihten itibaren 15 gün geçti. Bu süreçte Samsung Türkiye yardımcı oldu. @PanxeR adlı arkadaşımızın dediği gibi cihaz KVK, genpa veya Samsung Türkiye garantili ise bir sıkıntı çıkmıyor. Aynı sorunu yaşayanlar varsa içiniz rahat olsun. 2-3 hafta sonunda kaydı yapılıyor.

Benim de az önce kayıtı olduğunu gördüm mutluyum
Çözüm;

"444 7 711" aradım kayıt oluşturdular (telefonun IMEI adresini soruyolar bu arada).

24 saat sonra arayacaklarını söylediler öğlen bir civarı aradılar.
Arayan nereden aldığını soruyor garanti olayını anlatıyor falan ondan sonra 10 dk içinde sizi tekrar arayacağız diyorlar kaptıyorlar aradıklarında kayıt alındı deniyor.
Ardından birkaç gün sonra biri arıyor işleme alındı diye.
Bir hafta içinde bir daha arayıp BTK haber verilidi deniyor.
En son 5 6 güne de devleten IMEI Sorgulama yapınca kayıtlı yazıyor zaten.

1632510158675.png

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı