Sıfır Windows 10'lu gelen laptopa format gerekir mi?

thelordof

Kilopat
Daha fazla  
Windows 10'lu alınan yeni laptopa hemen format atılmalı mı? Format atılmadan da kullanılabilir mi?
Hangisi daha verimli, performanslı şekilde olur?

Disk alan bölme işlemini (C:, D: diye bölmek) ve temel gizlilik ayarlarını sonradan yapabilme imkanınız var. Dolayısı ile tekrar yükleme yapmak için sebep kalmıyor. Belki kullanıcı adı gözünüze batabilir. Onu da yeni yönetici kullanıcısı oluşturup eskisini silerek sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Temiz kurulum yaparsan daha fazla performans alırsın. Çünkü saçma sapan ayarlar ve uygulamalarla geliyor bilgisayarlar. Bu arada temiz kurulum tercihi size kalmış fakat ben olsaydım ilk geldiği gibi kullanmazdım.

Temiz kurulum yaparsan daha fazla performans alırsın. Çünkü saçma sapan ayarlar ve uygulamalarla geliyor bilgisayarlar. Bu arada temiz kurulum tercihi size kalmış fakat ben olsaydım ilk geldiği gibi kullanmazdım.
Teşekkür ederim. Gereksiz uygulama çoksa dediğiniz gibi format atayım. Arkadaşımın laptobu henüz gelmedi de.

2 program silip görev yöneticisi başlangıç kısmından 2-3 uygulama devre dışı bırakacak diye uğraşmanın bir alemi yok.

Disk alan bölme işlemini (C:, D: diye bölmek) ve temel gizlilik ayarlarını sonradan yapabilme imkanınız var. Dolayısı ile tekrar yükleme yapmak için sebep kalmıyor. Belki kullanıcı adı gözünüze batabilir. Onu da yeni yönetici kullanıcısı oluşturup eskisini silerek sorunsuzca kullanabilirsiniz.
Tamam hocam, sağolun.
Tabii ki de yüklü gelene bir daha atılmaz.Direkt kullanabilirsiniz.Arada herhangi bir performans kaybı olmaz.
Bir de fabrika da yeni stil UEFİ'li kurulum yapılıyordur di mi?

2 program silip görev yöneticisi başlangıç kısmından 2-3 uygulama devre dışı bırakacak diye uğraşmanın bir alemi yok.
Temiz kurulumun neresi kötü anlayamadım. Arkadaş daha diski yapılandıracak, ayarları yapacak. O kadar ayarı tekrar yapana kadar temiz kurulum yaparım daha iyi. Ha siz yapmak istemiyorsunuzdur orası ayrı konu. Fakat temiz kurulumla fabrikadan çıkmış hali kesinlikle aynı değildir. Bu konuda emin olun. Ben alır almaz ilk iş BIOS'a bakarım daha sonra temiz kurulum yaparım ve senelerce bir daha dokunmam. Benim tercihim böyle olmasında.

Çok detay kurcalayan biri değilseniz doğrudan kullanabilirsiniz. Ancak ben fabrikada yüklenen uygulamaları sevmiyorum. Dolayısıyla lisans numarasını öğrendikten sonra format atmayı tercih ediyorum.

Geri
Yukarı