Sıfırdan Hyprland nasıl kurulur?

Herhangi bir hata alıyor musunuz?

Hyprland için hangi paketleri kurdunuz?

Hyprland ve seatd kurdum sadece. Onun dışında waybar, nitrogen, alacritty, rofi gibi basit şeyler. DE kurmadan nasıl kurabilirim? Basit bildiğiniz Config var mı?

Nitrogen ve Rofi düzgün bir şekilde işlerini yapamayacak, kaldırabilirsiniz bu ikisini.

Ayrıca TTY ekranından giriyorsanız hyprland değil, Hyprland yazıp oturumu başlatacaksınız. Bu "H" harfi ile olacak.

TTY'den çalıştırın, giriş yöneticisi resmi olarak desteklenmiyor ama gdm ve SSD'm üzerinden çalıştırabildiğini belirtenler olmuş. TTY üzerinden hyprland yazdığınızda komut çıktısı olarak ne veriyor?

Nitrogen ve Rofi düzgün bir şekilde işlerini yapamayacak, kaldırabilirsiniz bu ikisini.

Ayrıca TTY ekranından giriyorsanız hyprland değil, Hyprland yazıp oturumu başlatacaksınız. Bu "H" harfi ile olacak.
Evet, tam olarak dediğinizi yaptım. Hyprland yazdım, seatd.lock not such file or directory gibisinden bir hata verdi. Çözmek için seatd kurdum, olmadı. Yanına sddmde mi yüklemem lazım? Bu arada kullanmam gereken paketler neler? BSPWM kurulumu gibi değil mi?

Wayland sunucuları root olarak çalışamaz. Root olmayan bir TTY'den komutu yürütmeyi deneyebilirsiniz.
Kullanıcıdan başlattım.

TTY'den çalıştırın, giriş yöneticisi resmi olarak desteklenmiyor ama gdm ve SSD'm üzerinden çalıştırabildiğini belirtenler olmuş. TTY üzerinden hyprland yazdığınızda komut çıktısı olarak ne veriyor?
Dediğim gibi seatd.lock no such file or directory gibisinden bir hata verdi.

Evet, tam olarak dediğinizi yaptım. Hyprland yazdım, seatd.lock not such file or directory gibisinden bir hata verdi. Çözmek için seatd kurdum, olmadı. Yanına sddmde mi yüklemem lazım? Bu arada kullanmam gereken paketler neler? BSPWM kurulumu gibi değil mi?

Kullanıcıdan başlattım.

Dediğim gibi seatd.lock no such file or directory gibisinden bir hata verdi.

/etc/environment dosyasının içerisine LIBSEAT_BACKEND=logind satırını ekleyin ve oturumu kapatıp tekrar açın.

Kod:
yay -S gdb ninja gcc cmake meson libxcb xcb-proto xcb-util xcb-util-keysyms libxfixes libx11 libxcomposite xorg-xinput libxrender pixman wayland-protocols cairo pango seatd libxkbcommon xcb-util-wm xorg-xwayland libinput

bağlılıkları tekrar yüklemeyi deneyin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ki servisler aktifleşsin.

En son olarak root olmayan bir TTY penceresinde komutu tekrar girin.

/etc/environment dosyasının içerisine LIBSEAT_BACKEND=logind satırını ekleyin ve oturumu kapatıp tekrar açın.
Denedim ama yine aynı hatayı alıyorum.

Kod:
yay -S gdb ninja gcc cmake meson libxcb xcb-proto xcb-util xcb-util-keysyms libxfixes libx11 libxcomposite xorg-xinput libxrender pixman wayland-protocols cairo pango seatd libxkbcommon xcb-util-wm xorg-xwayland libinput

bağlılıkları tekrar yüklemeyi deneyin. Ardından bilgisayarı yeniden başlatın ki servisler aktifleşsin.

En son olarak root olmayan bir TTY penceresinde komutu tekrar girin.
Ah, bakın bunu yapmamıştım. Deneyeyim bakalım.

Sıfırdan Arch kuruyorum, ilk başta yapimliliklari yükleyeceğim daha sonra hyprland değil mi? Yanlışım varsa düzeltin lütfen. Ayrıca waybar, alacritty dışında kurmam gerekenler neler? Nitrogen, rofi kurmayacagim işlevini yerine getirmiyormus, onların yerine ne yüklemem lazım?

@202
@Kernelginar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı