Sıfırdan kurulmuş bilgisayara hangi sürücüler yüklenir?

CanSaribal

Kilopat
En geç bu hafta sonunda kadar kasamı toplamayı düşünüyorum. Birleştirme işlemi bittikten sonra nasıl bir yol izlemeliyim?

Bios güncellemesini nasıl yaparım?
Yapmam gerekir mi?
Gerekirse ilk önce BİOS'u mu güncelleyeyim yoksa işletim sistemini mi kurayım?
İşletim sistemini kurduktan sonra PC ilk açılışında direct-x gibi şeyler kurulu mu olur yoksa benim mi kurmam gerekir?
İnteldeki gibi amd'de de chipset var mıdır? Varsa nasıl kurulur?
UEFİ BİOS varsayılan olarak mı gelir yoksa benim mi yükleme gereken birşeydir bu UEFİ BİOS?

Gibi gibi gibi....

Bios güncellemek önemli tabi. İstersen kurduktan sonra, istersen kurmadan önce güncelle. Formattan sonra tüm bileşenlerin en güncel sürücülerini yükle. Özellikle ekran kartı.

Ekran kartı, ses kartı, LAN gibi bileşenlerin sürücülerini rahatlıkla güncellerim de acaba diyorum başka bişey yapmak gerekiyor mu? Mesela laptop'da chipset sürücüleri yükleriz. Bu kuracağım bilgisayara da öyle şeyler gerekecek mi? Yani tam olarak neler yüklemelyim ekran kartı, ses kartı, LAN ve bios güncellemesi harici?

Bİr de; bios'umu güncelleyince otomatik olarak UEFİ BİOS'a geçer mi?

peki şöyle birşey sorsam? PC'yi birleştirdikten sonra buradaki driverlardan hangisini kurmam benim için faydalı olur, hangilerini kurmam gerekmez? İşletim sistemini kurduktan önce veya sonra...

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı