Sıfırdan matematik nasıl öğrenilir?

KShieda

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, ben üniversite sınavına girdim fakat diğer derslerim iyi olsa da matematik yüzünden çok ciddi anlamda batırdım ve mezuna kaldım, günde 1-2 saat çalışarak matematikten ne kadar net yapabilirim, nereden sıfırdan öğrenebilirim, hangi kaynakları önerirsiniz ve dikkat etmem şeyler nedir yardımcı olur musunuz lütfen?

(Matematik hakkında cidden bir bilgim yok)

Son düzenleyen: Moderatör:
Soru başlığı yanlış olmuş. Sıfırdan matematik yerine üniversite sınavı için matematik nereden öğrenilir?

1 Özel hoca tutabilirsin. Ben tutmuştum ve cidden hoşuma gitmişti.
2 Bir de özel okula gitmiştim. Bu okul sırf başarılı bir yere gitmek isteyenler için bir yerdi. Herkes çalışıyordu. Oranında bayağı faydasını gördüm.
3 YouTube'da Hocalara Geldik adlı kanalıda lisede iken izliyordum.

Tek başına bunu öğrenebileceğini düşünmüyorum. İllaki başkalarından yardım almalısın.

Yapamıyorsanız temel eksikliği sorununuz var demektir.
'Antrenmanlarla Matematik' serisini çözün temeliniz oturur.
Temel en önemli kuraldır matematikte ve temelini anladıktan sonra yavaş yavaş testlere açılmaya başlayın.
Özellikle de deneme testlerini çok tavsiye ederler üniversiteyi kazananlar.

Son düzenleme:
Son düzenleme:
@tugbaciccone, o kitabın bir faydası olmayacak. O kitap yeterli değil, kaldı ki Kasım ayı içerisine giriyoruz. Şu saatten sonra tamamen zaman kaybı olur o kitap. O kitaptan ziyade Aktif Matematik, Okyanus Yayınlarının 40 seansla matematik kitabı var. O kitaplar o çöp kitaptan kat kat daha faydalı olur.

@tugbaciccone, o kitabın bir faydası olmayacak. O kitap yeterli değil, kaldı ki kasım ayı içerisine giriyoruz. Şu saatten sonra tamamen zaman kaybı olur o kitap. O kitaptan ziyade aktif matematik, Okyanus Yayınları'nın 40 seansla matematik kitabı var. O kitaplar o çöp kitaptan kat kat daha faydalı olur.

Temel için dedim zaten sınav için demedim. Sınav için elbette yeterli değil.
Ama kolaydan başlaması gerekir.

Yeni konular

Geri
Yukarı