Sıfırdan öğrenecek birisi Java ile mi Python ile mi başlamalı?

DarKSaGaa

Kilopat
Katılım
8 Temmuz 2016
Mesajlar
3.741
Makaleler
19
Çözümler
35
Phyton bence. Ayrıca Java'nın geleceği bana göre biraz kısa... Çünkü artık efektif siteler yani animasyonlu içerikler yaygınlaşıyor bu öbür alternatiflerinde daha iyi yapılabiliyor.
 

Neptun4334

Picopat
Katılım
22 Kasım 2021
Mesajlar
91
Çözümler
1
Yer
İstanbul
20 gün sonra 19 yaşıma gireceğim. Almanya vatandaşıyım ileride Avrupa ülkelerinde yaşayacağım üniversitem bitince. Programlamaya hiç girmemiştim günde 9 saat bilgisayarda oturuyorum ama hiç kendimi bu yönde geliştirmemiştim bugün karar aldım kurs falan alacağım ama kararsız kaldım sizce ileride 3 4 sene sonra iş dünyasına atıldığımda özellikle Avrupa da uygulama, oyun vb şirketlerde vs çalışmak için hatta şu anda bulabilirsem düşük maaşla Online bir şekilde çalışabilmem için Java mı yoksa Python mu öğrenmem daha çok işime yarar?

(Bir de Java ile JavaScript aynı şey mi acaba?)

Tabii ki birini öğrendikten sonra diğerini sonra da C++ falan öğreneceğim arkadaşlar sadece ilk hangisi onu soruyorum.

Forumda bir arkadaşa Java önermişler benim genel bir yönelimim yok açıkçası yani Unity yapacağım veya oyun geliştirme şirketine gireceğim işte grafik tasarım vs falan demiyorum. Ben en çok iş bulunan programlama yönünü bilmediğimden size soruyorum. Ben hepsini yaparım ben zaten bilgisayara bağımlıyım :D
python çünkü robert hazırlıktayım ve python ile başladık bilgisayar derslerine.
 
Yukarı