Sıfırdan yazılım öğrenilir mi?

furkan00677

Hectopat
Merhaba bulunduğum bölgede kurs vb. şeyler yok, internet üzerinden kodlama öğrenebilir miyim ve nasıl öğrenebilirim? Udemy yeterli olur mu, neler önerirsiniz?

Dil öğrenmeden önce "Bilgisayar nasıl çalışır, donanımlar nasıl haberleşir, işlemci kodları nasıl işler, algoritma mantığı nedir, yazılımın amacı nedir" gibi temel kavramlar ile başlayın.

Direkt olarak eksik temelle bir dile başlarsanız bir gün gelir takılır kalırsınız. O yüzden temel kavramlar ile başlayın.

Yazılım diye bir dil benim bildiğim yok. Yapmak istediğiniz şey nedir? Ona göre nereden başlamanız gerektiği hakkında fikir verebiliriz.

Yazılım diye bir dil benim bildiğim yok. Yapmak istediğiniz şey nedir? Ona göre nereden başlamanız gerektiği hakkında fikir verebiliriz.

Bence sorum gayet açıktı? Kolay diye Python'dan başladım şu anlık.

Dil öğrenmeden önce "bilgisayar nasıl çalışır, donanımlar nasıl haberleşir, işlemci kodları nasıl işler, algoritma mantığı nedir, yazılımın amacı nedir" gibi temel kavramlar ile başlayın.

Direkt olarak eksik temelle bir dile başlarsanız bir gün gelir takılır kalırsınız. O yüzden temel kavramlar ile başlayın.

Teşekkürler hocam.

Tabii ki öğrenilir. Millet anasının karnında öğrenmiyor yazılımı. İlk önce Youtube ve Google'dan alanları araştırın ve kendinize uygun gördüğünüz bir alanı seçin. O alanda kullanılan dilleri araştırın ve ardından isterseniz Youtube üzerinden ücretsiz dilerseniz Udemy'den ücretli bir şekilde kurs alıp öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı