Sıfırdan Yazılıma Başlamak

rico

Kilopat
Daha fazla  
Hepinize selamlar sosyal. Bu virüs olaylarından sonra yazılım sektörünün rağbet göreceği düşüncesindeyim. Bu yüzden bir dil öğrenmek istiyorum. Okuduğum bölüm olan mütercim tercümanlığın zerre alakası yok o yüzden ya kendim evde İngilizce kurs veya düzgün bi kursa gitmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir, hangi dili öğrenmeliyim, kaç yılda öğrenirim vs. Eyvallah şimdiden

Hangi alanda geliştirme yapmak istediğin önemli. Oyun istiyorsan C#, yapay zeka phyton, eğer Android istiyorsan Java. Java için şu kursu satın alabilirsin.
Android Mobil Uygulama Kursu: Kotlin & Java
Ben bu kursu aldım, tabii önceden biraz bilgim vardı fakat şu an kendi uygulamamı yazıp Play Store koyabilecek kadar geliştim, tavsiye ederim bu kursu. Eğer düzenli çalışırsan 6 ay içinde kavrarsın tüm olayı zaten. Profesyonelleşmek ise bayağı bir zaman alır.

o yüzden ya kendim evde İngilizce kurs veya düzgün bi kursa gitmeyi düşünüyorum.

Bilişim dünyası İngilizce üzerine kurulu olduğu için İngilizce´yi bilmek olmazsa olmaz.

hangi dili öğrenmeliyim

Hangi dilden başlayacağınızın bir önemi yok. C, C++, C#, Java, Python vs. gibi dillderden istediğiniz bir tanesiyle başlayabilirsiniz.

kaç yılda öğrenirim

Temel programlama öğrenmek kolaydır. Sıfırdan başlayan birisi birkaç ayda, hatta belki birkaç haftada temel programlamayı öğrenebilir. Ancak o programlama dilinde uzmanlaşıp karmaşık algoritmalar çözebilecek seviyelere gelmek yıllar alabilir.

Hepinize selamlar sosyal. Bu virüs olaylarından sonra yazılım sektörünün rağbet göreceği düşüncesindeyim. Bu yüzden bir dil öğrenmek istiyorum. Okuduğum bölüm olan mütercim tercümanlığın zerre alakası yok o yüzden ya kendim evde İngilizce kurs veya düzgün bi kursa gitmeyi düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir, hangi dili öğrenmeliyim, kaç yılda öğrenirim vs. Eyvallah şimdiden
Ruby önerebilirim ayrıca zaten 1 dili öğrenince diğerleri de çok benzer oluyor bir dil öğrenip diğerlerine de biraz çalışsan kaparsın :d

Dediğim gibi müt ter. okuduğum için İngilizcem iyi Allaha şükür. Daha çok android uygulama ve oyun yapmak istiyorum. Bunun için hangi dil dersiniz? Bir de evde kurslarla 2-3 yılda halledip ciddi işler yapmak mümkün mü yoksa hayal midir?

Fortran gibi dillerin eksimesiyle beraber yeni diller de gelmeye başladı. Geçen bir arkadaşıma konuşmuştum, mobil veri üzerine bir dil olduğunu söylemişti. İsmini unuttum şimdi. Yani yeni gelişen ve yerini alan bir dil öğrenmek de çok iyi olur.

Dediğim gibi müt ter. Okuduğum için ingilizcem iyi Allah'a şükür. Daha çok Android uygulama ve oyun yapmak istiyorum. Bunun için hangi dil dersiniz? Bir de evde kurslarla 2-3 yılda halledip ciddi işler yapmak mümkün mü yoksa hayal midir?

Hangi dili seçmelisin bilemiyorum, onu benden sonra arkadaşlardan biri yazar sana. Evde kurslarla başlayıp kendini çeşitli kaynaklarla geliştirerek büyük işler yapabilirsin. Ama bunu yapabilmen için bol bol zamanın olmalı bir de sürekli bir şeyler yapmalısın ki unutmayasın.

Fortran gibi dillerin eksimesiyle beraber yeni diller de gelmeye başladı. Geçen bir arkadaşıma konuşmuştum, mobil veri üzerine bir dil olduğunu söylemişti. İsmini unuttum şimdi. Yani yeni gelişen ve yerini alan bir dil öğrenmek de çok iyi olur.
Çok mantıklı. İmkanım olursa VR'a da yönelebilirim hatta. Geleceği o oluştururmuyo mu nasıl olsa

Hangi dili seçmelisin bilemiyorum, onu benden sonra arkadaşlardan biri yazar sana. Evde kurslarla başlayıp kendini çeşitli kaynaklarla geliştirerek büyük işler yapabilirsin. Ama bunu yapabilmen için bol bol zamanın olmalı bir de sürekli bir şeyler yapmalısın ki unutmayasın.
Tüm zamanımı kodlamaya harcayacağım. Turizm rehberliği gibi bi sosyal bi işten sonra buna yönelmek biraz üzücek ama olsun :p

Yeni konular

Geri
Yukarı