Sıfırdan yazılıma nereden başlamalıyım?

Moltreach

Hectopat
Hiçbir bilgim yok, hangi sitelerden en anlaşılır şekilde başlamalıyım ve hangi yazılım dili ile başlamam gerekiyor, okul ile bir yere varmayacağımı bugün sınav çıkışı anladım.

Ve ortaokulda Scratch diye bir basit oyun yapma programı göstermişti bilişim hocamız. O işime yarar mı gelişmemde?

Son olarak yazılım ile önümü açabilecek ne yapabilirim?

Hiçbir bilgim yok, hangi sitelerden en anlaşılır şekilde başlamalıyım ve hangi yazılım dili ile başlamam gerekiyor, okul ile bir yere varmayacağımı bugün sınav çıkışı anladım.

Ve ortaokulda Scratch diye bir basit oyun yapma programı göstermişti bilişim hocamız. O işime yarar mı gelişmemde?

Yazılım ile önünü çok rahat açarsın ancak emek isteyen bir iş. Ben C++ dan başlamıştım. Şuan Python öğreniyorum farkları var ama mantık aynı. C Dilinden başla temel mantığı anlıyorsun sonra diğer diller kolay gelir.

Hocam internette videolar var özellikle Technopat ekibinden Çağan Çelik'in Meraklı maymun diye bir kanalı var. Yazılıma Arduino'dan başlayın derim. Sonra'dan Python öğrenmenizi öneririm.
Scratch'in size tek faydası algoritma oluşturma yeteneğinizi arttırmasıdır. Onun dışında hiçbir faydası olmaz.

Ve ortaokulda scratch diye bir basit oyun yapma programı göstermişti bilişim hocamız. O işime yarar mı gelişmemde?

Merhaba, öncelikle scratch ile bir yere varabileceğinizi düşünmüyorum. HTML CSS ile başlayarak yaptığınız işleri anında gözlemleyerek başarılı yaptığınız işlerden şevk alarak ardından programlama dillerine geçmenizi önerebilirim. Kaynaklar YouTube üzerinde bulunmakta ufak araştırma yaparak bulabilirsiniz, unutmayın yapamadığınızda pes etmek yolun sonuna gelip geri dönmek gibidir iyi forumlar.

Geri
Yukarı