Şifrelerinizi nasıl saklıyorsunuz?

Şifrelerinizi nasıl saklıyorsunuz?

• Fiziksel defter

Oy: 11 9,6%
  • Parola yöneticisi

Oy: 13 11,4%
  • Tarayıcı

Oy: 9 7,9%
  • Şifreli RAR, ZIP vs.

Oy: 5 4,4%
  • Aklımda tutuyorum

Oy: 76 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    114
Defterim var. Şifrelerim genelde kafadan atmasyon şeyler oluyor. Hiçbir zaman birbirinin aynısı yada benzeri şeyler olmamasına özen gösteriyorum. Büyük-küçük, virgül, nokta ne bulursam koyuyorum. Tavsiye ederim.

Hocam ben aklımda tutuyorum ve başları hep aynı ama sondaki rakamlar hep farklı. Örneğin; asdadasdasdasdsada123, asdadadsadadadada234 tabii ki böyle 2-3 rakam değiştirmiyorum.

Bir manyak hesaplarınıza dadanır ve birinin parolasını bulursa diğerlerini bulması bruteforce ile çok kolay olur, hesabı geri almaya çalışırken bir de bütün hesaplarınızın parolasını değiştirmeyle uğraşırsınız.

Bir manyak hesaplarınıza dadanır ve birinin parolasını bulursa diğerlerini bulması bruteforce ile çok kolay olur, hesabı geri almaya çalışırken bir de bütün hesaplarınızın parolasını değiştirmeyle uğraşırsınız.

Hocam o kadar kolay bir şifrem yok Steam şifrem 25-30 haneli olması lazım. PlayStation şifremde öyle sondaki rakamları 234 falan yapmıyorum bayağı uzun saçma saçma yapıyorum ki kolay kırılmasın. PlayStation'da ikili doğrulama Steam'da ise Steam Guard var kolay kolay çalamazlar diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı