Sigarayı bir türlü bırakamıyorum

enesxq

Decipat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Flutter Developer
Selam, liseye başladığımdan beri sigara içiyorum o zamanlar en azından ara verirdim ama şu anda elektronik + normal sigara içiyorum. Artık gerçekten bırakmak istiyorum. Yaşım daha 17 ayrıca spor yapıyorum ve kötü hissettiriyor. Bırakmak için ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, liseye başladığımdan beri sigara içiyorum o zamanlar en azından ara verirdim ama şu anda elektronik + normal sigara içiyorum. Artık gerçekten bırakmak istiyorum. Yaşım daha 17 ayrıca spor yapıyorum ve kötü hissettiriyor. Bırakmak için ne yapabilirim?
Nikotin hapları var ama ne kadar sağlıklı yada işe yarar bilmiyorum.
Düzenleme: Nikotin sakızları.

Hocam alışkanlığını başka bir alışkanlıkla değiştir.

Tabi daha kötü bir alışkanlıkla değil.Değiştireceğin alışkanlık ne kadar iyi olursa değiştirmesi o kadar zor olur.Bak kendinde ne güzel söylemişsin spora başladım ve rahatsız ediyor.

Spor sana kötü olduğunu fark ettirmiş bile ya spordan devam et ya da kitap oku alışkanlığını başka bir alışkanlıkla çürüt. Alışkanlık ama başka bir bağımlılıkla değil .

Hocam en iyisi aktivite yap nikotin ihtiyacın olunca patlıcan ye. Aynı hıyar yer gibi, ısır ye benim arkadaş öyle bırktı. Patlıcandada nikotin var, hatta dumanımsı tat istersen közlenmiş patlıcan ye.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini teselli etmen lazım ben spor yapacağım sigara içmemeliyim gibi sağlıklı beslenin onunda payı var eğer çok zorlayıp olmazsa yeşilaya başvurun.

Hiç sigara içen birinin sigarayı içmeyi çok sevdiğini, bırakmak istemediğini duydun mu? Sanmıyorum. İçindeki madde yüzünden insanlar bağımlı oluyor. Zararlı olduğunu biliyorlar, ama bırakamıyorlar.
Vücut senin vücudun, sağlıklı olup olmadığına, ne yiyip ne içtiğine ne kullanıp ne kullanmadığına sen karar veriyorsun. "Zararlı oldğunu biliyorum ama bağımlılık yapıyor." cart curt hepsi bahane.

Yeni konular

Geri
Yukarı