Sigarayı bırakıyorum

Semih Demir

Kilopat
Makaleler
7
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen sene aynı konuyu açmıştım. Hatta 1.5 sene önce bile olabilir. 9 ay boyunca hiç sigara içmedim o zaman. Bir anda ne olduysa tekrar başlamıştım şimdi tekrar bırakıyorum.

Fazla uzatmak istemiyorum çünkü bu pisliğin ne olduğunu içen içmeyen herkes bilir. Benim bırakma sebebim ise tamamen nefes darlığı ve performansıma olan yan etkileri. Son sigarayı da içtim ve an itibariyle bıraktım. Bu sigarayı bırakma serüvenimi de iki kere sizinle paylaşmış oldum, hayırlısı olsun diyelim.

Hayatımda hiç sigara içmedim. Anneme küçükken söz vermiştim sanırım o biraz etkiledi. Büyüklerin çocuklarıyla konuşup eğitmesi lazım sanırım böyle konular hakkında. Hani derler ya ağaç yaşken eğilir, o anlamda.

Tam iki aydır sigara içmiyorum. Benim bırakma sebebim bademcik ameliyatı olmam. Zaten ameliyattan sonra ilk 15 gün adam akıllı beslenemiyorsun. Sigarayı aramıyorsun. 15 gün içmeyince sonrasın da 1-2 istediğim oldu, kendimi tutup içmedim. Şuan artık tıka basa yedikten sonra bile aklıma gelmiyor.:)
Hem bademciklerden hem de sigaradan kurtuldum.
Umarım sende bir an önce bırakırsın ve bir daha içmezsin.

Allah razı olsun hepinizden. Destek ve ilginiz için teşekkür ediyorum.

Kabul edersiniz ki arkadaşlar özellikle spor yapan bir kişinin sigara içmesi zaten mantıklı değil pek. Bende o yüzden vakit geçmeden bıraktım.

Bugün tam bir gün olacak, şuan hiç aramıyorum nedense. Canım çekerse anında sigaradan dolayı hayatını kaybetmiş, ameliyat olmuş kişilerin videolarını izleyeceğim. Ama muhtemelen canım çekmeyecek.

Ağız kokusu yok, kullandığım parfüm etkisi saatlerce sürüyor çünkü leş bir sigara kokusu bastırmıyor. Ellerim parmaklarım da şuan bebek kolonyası gibi tertemiz.

Tam iki aydır sigara içmiyorum. Benim bırakma sebebim bademcik ameliyatı olmam. Zaten ameliyattan sonra ilk 15 gün adam akıllı beslenemiyorsun. Sigarayı aramıyorsun. 15 gün içmeyince sonrasın da 1-2 istediğim oldu, kendimi tutup içmedim. Şuan artık tıka basa yedikten sonra bile aklıma gelmiyor.:)
Hem bademciklerden hem de sigaradan kurtuldum.
Umarım sende bir an önce bırakırsın ve bir daha içmezsin.
2 ameliyat olmama rağmen içiyordum. Neyse ki bıraktım artısı yok eksisi çok. Şimdiden faydasını hissediyorum...

Hayatımda hiç sigara içmedim. Anneme küçükken söz vermiştim sanırım o biraz etkiledi. Büyüklerin çocuklarıyla konuşup eğitmesi lazım sanırım böyle konular hakkında. Hani derler ya ağaç yaşken eğilir, o anlamda.
Evet katılıyorum. Ebeveynler tarafından çocuklara ilgi alaka sevgi aşılanmadığı zaman çoğunluk bu tür şeylere sevk ediyor kendini. Bende öyle bir durum yoktu ama çocuk boş kalınca böyle boş işlerle oyalanıyor. Zaten gözüme çarpıyor ortaokul okuyan çocukların elinde bile sigara görüyorum nadiren de olsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı