Sığınmacılar hakkında düşünceleriniz neler?

Tüm etnik kökeni suçlamak yanlış olur fakat genel olarak düşünüldüğünde tümü olmasa bile çoğunluğun böyle bir isyanda biz de hakkımızı istiyoruz demesi olağan.

Dostum ben zaten belli bir ırkın tamamını suçlamıyorum. Şahsen yarı Çerkes yarı Bulgarım. Önemli olan ırk değil kendini hangi milliyete ait hissettiğindir. Ortada zaten adı geçen bir Kürt yapılanması varken böylesine büyük bir mülteci akını ülkenin ayarlarıyla oynar. Dış kuvvetlerin ülkemize demokrasi getirmesine olanak açabilir :)

Dostum ben zaten belli bir ırkın tamamını suçlamıyorum. Şahsen yarı Çerkes yarı Bulgarım. Önemli olan ırk değil kendini hangi milliyete ait hissettiğindir. Ortada zaten adı geçen bir Kürt yapılanması varken böylesine büyük bir mülteci akını ülkenin ayarlarıyla oynar. Dış kuvvetlerin ülkemize demokrasi getirmesine olanak açabilir :)
Bunun kısa zamanda değil de uzun vadede olacağını düşünüyorum, Afgan akımı sonrası 10 - 50 yıl içerisinde bazı şeylerin değişmesini bende bekler oldum. Bunun önüne geçmek için mültecilerin sınırda ki kamplarda kalması lazım, okullarda Atatürk'ü iyi anlatmaları lazım. Çocuklar Atatürk'ü sadece ülkeyi kurtaran biri olarak bilmemeli fikirlerine de hakim olmalı. Bu ülke de ne zaman Atatürkçülük biter Siyasal İslam tam anlamı ile hakim olur işte o zaman istenmedik sonuçlar doğabilir. Daha da uzun yazmayacağım, sözlerim yanlış anlaşılmasın veya farklı yerlere çekilmesin.

Ülkemize mülteci girmesin demiyorum bir gün bizde o durumlara düşebiliriz fakat çok fazla olmaya başladılar.
Merak etme bir gün o günlere düşersek başka yerlere korkup kaçmaktansa çoğumuz savaşmayı tercih ederiz. Eğer çok zorunlu bir durum olup başka bir yere sığınmak zorunda kalırsak da haddimizi biliriz.

Kadınlar ve çocuklara bir müddet sabredebiliriz ama erkeklerin burada durması için hiçbir sebep yok gidip savaşsınlar.

Bu böyle gider ise, Askeriye içerisinde de göçmen karşıtlığı başlarsa 2. bir "Cehenneme hoş geldiniz kızlar" olayı yaşanabilir. Anlayanlar anladı. Tekrar diyorum dediklerimi anlamayan olursa farklı yerlerde çekmeye çalışmasın, fikir atmaya çalışmasın. Bazıları gelip şimdi Askeriye ile ne demeye çalışıyorsun derse gerçekten cahilliğine gülerim. Benim anlatmak istediğim için Kenan Evran dönemi olan Askeri Darbe sırasında Askerlerin Siyasi suçlu olan Türk olmayan farklı etnik kökenlere uyguladıkları şiddet, bundan bahsettim. Kimse farklı noktalara çekmeye çalışmasın, ülkemiz de her şey farklı yerlere çekiliyor zaten.

Merak etme bir gün o günlere düşersek başka yerlere korkup kaçmaktansa çoğumuz savaşmayı tercih ederiz. Eğer çok zorunlu bir durum olup başka bir yere sığınmak zorunda kalırsak da haddimizi biliriz.

Kadınlar ve çocuklara bir müddet sabredebiliriz ama erkeklerin burada durması için hiçbir sebep yok gidip savaşsınlar.

Burada kalıp manzaramı izleyeceğiz acilen ülkenin silahlanması lazım Kurtuluş Savaşı nasıl oldu? insanlar duvarda asılı duran tüfekleri ile savaşmaya gitti.

Burada kalıp manzaramı izleyeceğiz acilen ülkenin silahlanması lazım Kurtuluş Savaşı nasıl oldu? insanlar duvarda asılı duran tüfekleri ile savaşmaya gitti.
Onu diyorum zaten herhangi bir zaman böyle bir durumla karşılaşırsak biz korkaklar gibi kaçmayız, durur gerekirse canımızı veririz. Çanakkale'de 15 yaşındaki kahramanlar can verdi vatanı yaşatmak için.

Bunun kısa zamanda değil de uzun vadede olacağını düşünüyorum, Afgan akımı sonrası 10 - 50 yıl içerisinde bazı şeylerin değişmesini bende bekler oldum. Bunun önünü geçmek için mültecilerin sınırda ki kamplarda kalması lazım, okullarda Atatürk'ü iyi anlatmaları lazım. Çocuklar Atatürk'ü sadece ülkeyi kurtaran biri olarak bilmemeli fikirlerine de hakim olmalı. Bu ülke de ne zaman Atatürkçülük biter Siyasal İslam tam anlamı ile hakim olur işte o zaman istenmedik sonuçlar doğabilir. Daha da uzun yazmayacağım, sözlerim yanlış anlaşılmasın veya farklı yerlere çekilmesin.

Bu iş Atatürk'ü anlatmakla bitmez. Her ne kadar kendimi solcu olarak görsem de bu tarz Vatan'ı tehdit eden durumlarda sağcı damarım ortaya çıkar :) . Ben bu ülkenin başında olsam ülkeye ekonomik anlamda yararı olmayan herkesi sınırlarda kurulan çadır kamplarda tutardım. Her ay binlercesini sınırdışı ederdim. İster 50 yıl ister 5 yıl sonra olsun o mülteciler vatana millete tek bir girişim de bulunsun babamın beylik tabancasıyla sokağa çıkarım yeminle :D. Siyasal İslam konusuna gelirsek. Ben Müslüman değilim. Kendine müslümanlıkta güvenen kim varsa gelsin yarım saatte dinini sorgulatırım. Bu siyasal İslam'dır şeriattır falan benim gibi bebeklikten Atatürk ilkelerini öğrene öğrene askerlerle beraber büyümüş bir asker çocuğuna sökmez. Kimse bu ülkenin Anayasasının 2. maddesi olan “Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, LAİK ve sosyal bir hukuk devletidir” maddesini değiştiremez. Bırak halkı ordu buna izin vermez.

Yeni konular

Geri
Yukarı