Sigorta Atma Sorunu

HakanTorun

Hectopat
Daha fazla  
Odamda 2 tane priz var, bir tanesinde 3 priz kullanıyorum. Bilgisayar, modem, ekran, diğerinde ise yine 3'lü priz kullanıyorum odada televizyon, kasa çalışıyor daha düne kadar sigorta atmadı. Normal olarak çalışıyordu, akşam prizden çıkardım televizyonu, birde kasayı sabah kalktım prize taktım. Sigorta attı. Başka prize denedim onda sigorta atmıyor, sadece benim odamdaki 2. prize atiyor. Diğer primlerle atmıyor yardım edin.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta şüphelenilmesi gereken şey bir kısa devredir. Prizlerde 2.5 mm bakır kablolar kullanılır eğer ince kablo kullanılmışsa ısınır ve sigortayı attırabilir, kabloda problem yoksa prizin değiştirilmesi, sorun devam ediyorsa prizle buat arasındaki kablonun değiştirilmesi gerekli halen devam ediyorsa prizin bağlantılı olduğu sigorta kutusundaki sigortanın amperinin yükseltilmesi sorunu çözebilir :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı