Sık Elektrik Kesintisi Bilgisayara Zarar Verir mi?

Güç kaynağınız iyiyse çokta elektrik bir şey yapamıyor artık. O kadar elektrik kesintisinden, akım korumalı prizin koruduğunu düşünmüyorum.
En garantisi dediğiniz gibi UPS kullanmak ama ucuz sayılmazlar yani herkesiz kullanabileceği cihazlar değiller. Dolayısı ile hiç kullanmamaktan , önlem almamaktansa en azından akım korumalı bir priz kullanılmalı bence.[/QUOTE]
Akım korumalı priz bir süre için kullanılabilir, ancak çok çok sık elektrik gidiyorsa sisteminize verdiğiniz parayı çöpe atmak istemiyorsanız sağlam bir psu ve ups almak en mantıklısıdır.

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama sistemim zaten öyle çok ahım şahım bir şey değil ama olsun bu arada sık sıkta elektrik kesilmiyor konu başlığı düzenlemiş admin olsun canı sağ olsun. Yani kısaca az da olsa elektrik kesiliyor 2 ayda bir diyelim sizce UPS almalı mıyım?

Arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekkür ederim ama sistemim zaten öyle çok ahım şahım bir şey değil ama olsun bu arada sık sıkta elektrik kesilmiyor konu başlığı düzenlemiş admin olsun canı sağ olsun. Yani kısaca az da olsa elektrik kesiliyor 2 ayda bir diyelim sizce UPS almalı mıyım?
Hayır, gerek yok.

UPS almak herkesin harcı değil kanımca. Bende KCAS 600W 80+ var, geçen ay 1 defa kesilmişti Chrome'da gezinirken. Daha yeni topladım sistemi, hâliyle tırstım biraz. Sabah açtım, hiçbir şey yoktu çok şükür. Yine de tedbiri almak gerek. Güç kaynağı sistemde en önemli parçadır. En önemli.

Kardeşim ben aldım UPS 440 liraya iki sebebi var. Gerçekten şimdiki dolar kuru ile 9200 tl eden ekipmanlarım var daha ekran kartını 1070'e yükseltecem riske edemem onları bir de urfadayım kenar mahellede kaçak elektriğin dibine vurdukları için en elit yerde bile olsan farketmez kesiliyor elektrik urfaya yetmiyor gereken güç bu nedenle sık sık gidiyor. Adam kaçak diye tüm odalarda elektrikli soba çalıştırıyor. İçeri kaynayınca adam sobayı kapatmıyor pencereyi açıyor düşün artık.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı