Sık Tekrarlayan Burun Kanaması Normal midir ?

Shao Kahn

Hectopat
Yer
İstanbul/Bahçelievler
Daha fazla  
Meslek
Dövüşçü :D
Arkadaşlar 2 gün önce gece aniden burnum kanamaya başladı. Ne kadar mendillerle tampon yapsam da kanama kolay durmadı. Bugün öğlen tekrardan kanadı ve bu sefer yarım saat gibi bir süre tampon yapmam sonucunda durdu. Doktora gitmeyi düşünüyorum fakat iğneden çok korkuyorum. Sizce doktora gitmeli miyim ? Çünkü internette araştırmam sonucunda burun kanaması genellikle kılcal damar çatlaması sonucu oluşan bir şeymiş. Uzun lafın kısası bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar beni bu konularda bilgilendirirlerse çok sevinirim. İyi sosyaller !

Araştırmaların sonucunda zaten cevabı almışsın. Damar çatlaması sonucu oluyor genelde. İğneden korkulacak bir şey yok hocam. Böyle giderse sıkıntı olur senin için. Yolda gezerken kanama falan olursa çok zorluk yaşarsın. Doktora gitmen en iyisi.

Araştırmaların sonucunda zaten cevabı almışsın. Damar çatlaması sonucu oluyor genelde. İğneden korkulacak bir şey yok hocam. Böyle giderse sıkıntı olur senin için. Yolda gezerken kanama falan olursa çok zorluk yaşarsın. Doktora gitmen en iyisi.
Teşekkür ederim dostum. İnternette kan aldırma videolarını izledim de bayağı bir bağırıyorlar. Tırstım vallahi :D

Arkadaşım sana söyle anlatayım. Ben 16 yaşındayım ve doğuştan burnumdaki damar çatlak. Küçükken güneşte ve en ufak bir darbede burnum kanardı ve durmazdı, üstelik burnumdan büyük misketlerden daha büyük pıhtılaşmış kan da çıkardı. Bunun tedavisi burnunu yaktırmak. Yanlış anlaşılma olmasın ateş kullanılmıyor bu işlemde. Burnundaki damarı bulup oraya birşey yapıyorlar. Ameliyat falan da gerekmiyor herhangi bir hastanede kulak-burun-boğaz doktoru yapabiliyor. Bu arada ben 6-7 yaşımdayken yaktırmıştım. 3-4 sene sonra tekrarladı ve tam hatırlamıyorum ama 2012 ya da 2013 yılında tekrar yaktırdım ve daha da tekrarlamadı. İnşallah sorunun çözülür, geçmiş olsun.

Bunun utanılacak birşey olduğunu düşünmüyorum. Her insanın bir fobisi olabilir. Şahsen ben de iğnelerden korkarım ve mümkün olduğu sürece yaptırmam.
Delikanlı adamsın! (Korktuğunu söylediğin için diyorum :) ) Korkman çok doğal bence. Bazı şeylerden korkmamak için tecrübe etmek şart. Mesela ben küçükken arkamdan iğne olucakken kaçmaya çalıştım sonra kaçamayınca iğneyi yedik arkadan uyuştu çok acımadı da ama o zamanlarda anladım kaçmak çözüm değil zararı olan bi hastalıkta en kısa zamanda tedavi olmak lazım (bazen zararsız hastalıklar da olabilir)

Arkadaşım sana söyle anlatayım. Ben 16 yaşındayım ve doğuştan burnumdaki damar çatlak. Küçükken güneşte ve en ufak bir darbede burnum kanardı ve durmazdı, üstelik burnumdan büyük misketlerden daha büyük pıhtılaşmış kan da çıkardı. Bunun tedavisi burnunu yaktırmak. Yanlış anlaşılma olmasın ateş kullanılmıyor bu işlemde. Burnundaki damarı bulup oraya birşey yapıyorlar. Ameliyat falan da gerekmiyor herhangi bir hastanede kulak-burun-boğaz doktoru yapabiliyor. Bu arada ben 6-7 yaşımdayken yaktırmıştım. 3-4 sene sonra tekrarladı ve tam hatırlamıyorum ama 2012 ya da 2013 yılında tekrar yaktırdım ve daha da tekrarlamadı. İnşallah sorunun çözülür, geçmiş olsun.
Bu gün tahlil yaptırdım. Daha sonuç çıkmadı fakat doktor burnuma baktı. Herhangi bir damar çatlağı söz konusu değil dedi. Sonum tahtalı köy olacak galiba :D

18 yaşındasın iğneden korkuyorsun, buraya yazarken utanmadın mı?
Dostum yaşla alakası yok ki :) Sonuçta ben kendimle barışık bir insanım neden utanayım. Ben hamam böceklerinden ve hatta sinekten bile korkuyorum. Şaka değil gerçekten korkuyorum. Küçükken yaşadığım bir takım olaylar dolayısıyla ve tabiiki çevremdeki arkadaşlarım bunun hakkında çok dalga geçiyor :D Ama dediğim gibi ben kendimle barışığım utanmam :)

Delikanlı adamsın! (Korktuğunu söylediğin için diyorum :) ) Korkman çok doğal bence. Bazı şeylerden korkmamak için tecrübe etmek şart. Mesela ben küçükken arkamdan iğne olucakken kaçmaya çalıştım sonra kaçamayınca iğneyi yedik arkadan uyuştu çok acımadı da ama o zamanlarda anladım kaçmak çözüm değil zararı olan bi hastalıkta en kısa zamanda tedavi olmak lazım (bazen zararsız hastalıklar da olabilir)
Çözüm değil fakat o acı anlatılmaz yaşanır dostum. Bu gün yediğim o iğnenin acısı başka hiç bir yerde yok. Resmen iğneyi kökledi ya. Kelebek iğne mi neymiş bayağı da bir kalın. Ağlayacaktım ama zor tuttum kendimi bayağı bir acıtıyor hele o iğnenin arkaya girdiğini düşünemiyorum ! :D

Geri
Yukarı