Sıkılmadık mı?

Günlük aynı rutin işleri yaptığımızdan. Mutsuz olduğumuzu düşünüyorum. Geçen ay ramazan gelsin oyunlar oynayacağım diyorum. Ramazan başladığından beri YouTube'dan video izliyorum. İstek olmuyor insanda. Sebebini bir türlü çözemedim. Keşke bende mutlu olmayı öğrenebilsem.😔
Tamam çalışma, uğraşma konusunda haklısın. İnsanın yenilikler için çalışması lazım ama çalışması ve çalışmasının karşılığını alması da siyasete bağlı. Sürekli çalışalım hiç siyasileri sorgulamayalım ve onlar bizim üzerimizden geçinsinler. Affedersiniz de asıl bunu sorgulamayan insanlar için hayat bitmiştir.

Hocam her gün eleştiriyoruz ama değişen hiçbir şey olmuyor. Siyasiler bizi umursamıyorlar. O kadar eleştiriye rağmen bir şeyler yapmıyorlar bizim yapabileceğimiz tek şey seçimde oy verirken geçmişi hatırlayıp ona göre oy vermek oluyor o kadar. Şimdi biz seçime kadar sadece böyle oturduğumuz yerden eleştiri mi yapacağız?

Tamam çalışma, uğraşma konusunda haklısın. İnsanın yenilikler için çalışması lazım ama çalışması ve çalışmasının karşılığını alması da siyasete bağlı. Sürekli çalışalım hiç siyasileri sorgulamayalım ve onlar bizim üzerimizden geçinsinler. Affedersiniz de asıl bunu sorgulamayan insanlar için hayat bitmiştir.
Çalışıp kazandinizda siyasiler elinizdenmi aldılar ? İnsan ne kadar çalışıp başarırsa karşılığını alır. Kimsenin bilgi birikimini başarısını yeteneğini alamazlar.

Hayal kurmaktan yoruldum. Gittikçe normalleşen ama normal olmayan bir dönemde gençliğimi yaşayamamaktan yoruldum. Her gün aynı. Kendimi çok kötü hissediyorum. Bir boşluğa doğru hızlıca gidiyormuş gibi hissediyorum.

Refah ülkelerdeki insanlarla bizim yaşamımız bir olmuyor, çünkü onların elindeki şans bizden daha fazla. Örneğin Amerikalı orta sınıf/zengin bir genç güzel spor bir araba almak ve parti vermek için çalışıyor, ama bizler standart bir hayat yaşayabilmek için ömrümüzün yarısını vermek zorunda kalıyoruz. Yine de her şeye rağmen mutlu ve huzurluyum.

Aradaki fark bu, biz eşek gibi çalışırız hayatımız biter öyle kavuşuruz, onlar birkaç ay çalışır sahip olur. Bunca genç gençliğini yaşayamadıktan sonra ne yapsın parayı pulu arabayı lüks yaşa mı?

Ne alaka? İnternette gördüğünüz gibi 2 ay pizzacıda çalışıp o arabalar alınmıyor. Madem oralara gitmek istiyorsun eşek gibi çalışacaksın ve yurt dışında eğitim göreceksin nokta.

Ne alaka? İnternette gördüğünüz gibi 2 ay pizzacıda çalışıp o arabalar alınmıyor. Madem oralara gitmek istiyorsun eşek gibi çalışacaksın ve yurt dışında eğitim göreceksin nokta.
Ben 2 ay pizzacı muhabbetini mi yapıyorum şaka mısın sen ya ? Adamların elindeki şanstan bahsediyorum, oralara gitmek istiyorsam Türkiye'de dikiş tutturmam gerekiyor bu da demek oluyor ki gençliğim her halükarda yok olacak. Öyle anında yurt dışına çıkılmıyor, babanın yeri değil orası, önüne geleni de almıyorlar.
Senin gibi insanlar yüzünden gençler intihar ediyor.

Geri
Yukarı