Silahla vurulma hissi nasıldır?

theberat

Decapat
Katılım
28 Ağustos 2020
Mesajlar
1.439
Makaleler
1
Çözümler
15
İnsan anatomisini bu konuda çok araştırmıştım. Vurulan veya bıçaklanan insanlardan baya bir şeyler dinledim. Omuzdan başlayıp kasık bölgenize kadar isterseniz winchester(.308'lerden bahsetmiyorum.) mermisi bile girse sebebi bilinmiyor vücut kendini bayıltıyor organların zarar gördüğü anda. Karın boşluğu gibi bölgelerinize saplanırsa, ani yüksek şoka uğruyor vücut. Neredeyse bütün kaslarınız kasılıyor. Bestgore'de vurulma videolarını izlediğimde neredeyse hepsinde bu olay oluyordu. Olay bacak veya kola geldiğinde eğer yine saplanırsa merminin ısısından dolayı bulunduğu bölgeyi pişireceği için o anlık acı hissedersiniz. Kemiğiniz kırılırsa, acı/ağrı seviyesi yüksek olur. Eklem bölgesi gibi yerlerden mermi alırsanız bu bahsettiğimiz acılar ikiye katlanır. Bu arada aklınızda bulunsun, mermi boyutu acıyla ters orantılıdır.
 

permatik

Hectopat
Katılım
7 Ocak 2020
Mesajlar
2.044
Çözümler
5
Vurdurmadan bilemezsin bunu.
Mermi sadece delmiyor. Aynı anda yakıyor. Çünkü bir patlama ile fırlatılıyor. Uzun mesafeden sonra bile yakıcılığını koruyor. Bir cam'ı eritecek derecede. Bizim Buzdolabı vurulmuştu. Pencere'de erimeden oluşan bir delik oluştu.
 

Bura.K

Hectopat
Katılım
19 Ekim 2020
Mesajlar
7.272
Makaleler
8
Çözümler
41
Çoğu deneyimleyen ve sinir bilimci şöyle anlatıyor;
Silahla ilk vurulduğunuz zaman kısa bir süre hiçbir şey hissetmezsiniz. Sadece o bölgede yoğun sıcaklık olur. Kısa bir zaman sonra o sıcaklık keskin ağrılara, ondan sonra acıya dönüşür.

Benim bildiğim acıya dönüşüyor ve bir zaman sonra beyin artık onu yok saymaya başlıyor. Yani acınız azalmaya başlıyor.
Benim bildiğim acıya dönüşüyor ve bir zaman sonra beyin artık onu yok saymaya başlıyor. Yani acınız azalmaya başlıyor.
Tabii bu zamana kadar acıya ne kadar dayanırsınız bilemem.
 

Rustin Cohle

Hectopat
Katılım
5 Haziran 2018
Mesajlar
2.549
Çözümler
6
Yer
Detroit
Havalı tüfekle vuruldum atış yaparken sağ bacağıma saplandı 6.35mm tüfek güçlüydü bayağı yurt dışında domuz avı yapanlar bile vardı dediğim tüfekle ilk başta sanki iğne girmiş gibi oldu ve hiçbir şey hissetmedim sonra öyle bir yanma hissi oluştuki acıyı unuttum hastanede zor çıkarttılar bayağı derine gitmişti biraz daha güçlü pcp tüfek olsa delerdi yani öyle söyleyeyim gerçek silahla kim bilir nasıl olur?
 
Yukarı